fbpx
Close

VIDEO | Maailmarekordi püstitanud Leon tõestas, et mees on täna veel masinast parem

Wilfredo Leon. | Foto: CEV

Sel nädalal alanud võrkpalli Rahvuste liigas jätkavad kahe vooru järel täisedu ehk kuue punktiga Brasiilia, Poola ja Venemaa.

Kui Tuomas Sammelvuo ja Venemaa rõõmustasid laupäeval teenitud 3:1 (17, -20, 20, 17) võidu üle Vladimir Alekno juhendatava Iraani vastu, siis rahvusvahelises meedias pakkus enim kõneainet kuubalasest Poola koondise liider Wilfredo Leon, kes lõi 3:1 (24, 19, -21, 15). võidumängus Serbia vastu uskumatuna näivad 13 serviässa. Tegu on taolisel tasemel uue maailmarekordiga. Tasub meenutada, et Serbia näol pole tegu mõne võrkpallikauge kääbusriigi, vaid valitseva Euroopa meistriga. Kokku kanti Leoni arvele selles etenduses 26 punkti.

27-aastast ja 202-sentimeetrist Leoni peetakse võrkpallimaailmas juba aastaid omaette nähtuseks. Maailma parimaks võrkpalluriks peetav nurgaründaja lõi serblastele müstilise kiirusega jõuserve (parim 135 km/h!), ent üllatas vastaste tagumise piiri äärde kogunenud vastuvõtuosakonda õigetel hetkedel ka kavalate lühikeste pallingutega. Tänapäeval öeldakse, et inimene masinale enam vastu ei saa, aga paistab, et Leoni teeb hetkel tänu oma mitmekülgsetele pallingutele veel silmad ette isegi kõige uuematele pallikahuritele.

16 võistkonna osalusel toimuval Rahvuste liiga turniiril peeti kahe esimese päeva jooksul 16 kohtumist, millest suisa kümme lõppesid tulemusega 3:0. Liiga formaat näeb tänavu ette, et kõik meeskonnad mängivad 23. juuniks omavahel korra läbi ning selgitavad seeläbi neli finaalturniirile pääsevat võistkonda. Rahvuste liiga võitja selgub 27. juunil ehk vaid mõned nädalad enne Tokyo olümpiamängude algust.

Wilfredo Leoni rekordiline serviseeria:

scroll to top