fbpx
Close

Video | Keel tuli, nägi ja võitis tiitlikaitsjat Aganitsa, Viiber taastub vigastusest

Markkus Keel Eesti koondise eest platsil. | Foto: volley.ee

Eesti koondise teine sidemängija Markkus Keel teenis nädalavahetusel oma väliskarjääri ühe silmapaistvama võidu, aidates Aalsti Lindemansi laupäeval kodus 900 pealtvaataja ees üllatuslikult 3:0 (23, 24, 21) triumfini tiitlikaitsja Maaseiki Greenyardi üle.

24-aastane Keel kuulus ametlikus matšis esmakordselt Belgia kevadise pronksiklubi algrivistusse ja sai kirja täismängu. Lisaks oma põhitööle ehk tõstmisele sai pärnakas kirja 2 rünnaku- ja 2 blokipunkti ning ühe serviässa. Kokku seega 5 punkti (+3). Võitjate tulemuslikem oli 16 punktiga (+5) Jeroen Oprins. Muide, nii Keel kui ka Oprins pääsesid kolmes esimeses liigamängus väljakule vaid episoodiliselt vahetusest.

Teisel pool võrku tegutsenud temporündaja Andri Aganits kogus 7 punkti (+7). Pikakasvuline Eesti koondislane realiseeris 6 tõstest 4 (66%), lisa tuli kolme blokipunkti näol. Maaseiki resultatiivseimaks kerkis 11 punktiga (+5) Lou Kindt.

Kõigil võrkpalligurmaanidel on Aalsti ja Maaseiki vahelist kohtumist võimalik täispikkuses järele vaadata siit. Mängu kaheminutilise kokkuvõtte, kus näeb muuhulgas Keelt nii ründamas, servimas kui ka tõstmas, näeb aga sellest videost (Tvoost.ee):

Liigas jagavad liidrikohta nelja vooru järel sõbralikud kolm kevadist medaliklubi, sest nii Aalst, Maaseik kui ka Roeselare on kogunud 9 punkti.

Samal ajal kui Keelel on käsil väliskarjääri edukamad hetked, on tema ametivend Robert Viiber olnud sunnitud mänge vaatama kõrvalt. Nimelt sai Tšehhi kõrgliigaklubi Odolena Voda põhimees kaks nädalat tagasi liigamängus hüppeliigesevigastuse. Võimalik, et kahemeetrine Viiber naaseb meeskonna koosseisu juba sel nädalavahetusel, ent see selgub jooksvalt.

Tšehhi kõrgliigas paikneb Praha külje all asuv Odolena hetkel viie punktiga kümnendal kohal, neist tagapool on kaks meeskonda.

 

scroll to top