fbpx
Close

Video | Tippülikoolis täisstipendiumile pääsenud Šadeiko: Oregoni siirdumine tuli ootamatult

Eesti rahvusnaiskonna diagonaalründaja Jade Šadeiko tunneb rõõmu, et Oregoni-sugune ülikool talle täisstipendiumi pakkus. Seda, kas Türilt pärit võrkpallurist saab saali- või rannavõrkpallur, ei tulnud Šadeikol veel otsustada, sest Oregon annab talle võimaluse mõlema alaga tegelemist jätkata.

“Otsisin ülikooli selle järgi, et saaksin mängida nii saali- kui rannavõrkpalli,” ütles inimese füsioloogiat õppima asuv Šadeiko pühapäeval antud intervjuus Võrkpall24.ee’le. “Saalis on Oregon USA kümne tugevama ülikooli seas. Rannas pole Oregon ilmselt päris sama tugev, aga see pole minu jaoks ka kõige tähtsam näitaja. Peaasi, et mängida saan.”

Nagu selgub, on võimalik kahe ala vahel end kenasti ära jagada, sest hooajad on saali- ja rannavõrkpalluritel erinevatel aegadel.

“Saalivõrkpall hakkab pihta juba septembris ja kestab detsembrini. Rannahooaeg algab veebruaris-märtsis ja saab läbi mais,” selgitas 191-sentimeetrine Šadeiko.

18-aastane Šadeiko pidi USA-sse siirdudes ohverdama Eesti rahvusnaiskonna, kus ta kevadel debüteeris.

“Eks ta natuke ikka kurb oli. Lootsin, et saan naiskonnaga veel trenni teha. Aga otsus Oregoni siirduda tuli üpriski ootamatult,” lisas Tartu Ülikool/Bigbanki naiskonna ridades esimese hooaja täiskasvanute seas seljataha jätnud Šadeiko.

Seda, kas Šadeiko asub Oregoni saalinaiskonnas mängima diagonaal- või nurgaründajana ja mida ta arvab meie rannavolle esipaarist Liisa Soomets – Heleene Hollas, vaata juba videost!

 

 

scroll to top