fbpx
Close

Millised kolm Eesti koondislast on Ojametsa hinnangul arenenud tänavu enim?

Andrei Ojamets on naiskonna suvise arenguga rahul. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Esmakordselt ajaloos Euroopa meistrivõistlustele kvalifitseerunud Eesti rahvusnaiskond peab viimased kontrollmängud reedest pühapäevani Ukrainas. Sealt reisitakse otse Budapesti, kus toimub EM-finaalturniiri alagrupiturniir.

Eesti koondis tegi Tallinnas viimase treeningu üleeile ja lendas Ukrainasse eile. Eilne reisipäev kujunes meie naiste jaoks äärmiselt pikaks: kell 3 öösel äratus, kolm lendu kogupikkusega 10 tundi, treening ja videokoosolek.

Kagu-Ukrainas 700 000 elanikuga Zaporižžja linnas kohtutakse võõrustajate koondisega, Valgevenega ning ühe Ukraina meistriliiga klubiga.

Ühtlasi selgusid need 14 mängijat, kes EM-finaalturniiril mängivad. Valikust jäi viimasena välja diagonaalründaja Kadi Kullerkann.

Eesti naiskond EMil: Nette Peit, Anu Ennok, Kristiine Miilen, Ingrid Kiisk, Hanna Pajula, Eliisa Peit, Liis Kullerkann, Eliise Hollas, Julija Mõnnakmäe, Kaisa Bahmatšev, Kertu Laak, Kristel Moor, Kristi Nõlvak, Nathalie Anett Haidla.

Peatreener Andrei Ojamets usub, et tal on finaalturniiri tihedat mängugraafikut arvestades piisavalt vangerdamisruumi. “EM-il on alagrupiturniiril õnneks ka üks puhkepäev vahel, Portugalis saime paar aastat tagasi MM-valiksarjas proovida ka seda, kuidas on viis päeva järjest ilma puhkepäevata mängida tugevat turniiri. Seal olid lisaks mitmed põhitegijad puudu, praegu on valikut tunduvalt rohkem ja koondis paremini komplekteeritud. Kui vaadata, millise arengu on läbi teinud nurgaründajad Hanna Pajula ja Ingrid Kiisk ning selle suve suurüllataja, libero Nathalie Anett Haidla – kes tuli julgelt ja piltlikult öeldes lõi koondise ukse pauguga lahti -, siis täna on kõikidel positsioonidel ka vahetus olemas. Ka Kertu Laagile, sest Kristel Moor näitas end Euroopa liigas suurepärasest küljest,” rääkis peatreener. “Ja ka need noored, kes sel suvel esimese koondisekogemuse said, on väga perspektiivikad mängijad ja tulevikule mõeldes valikut on.”

Kokkuvõttes usub Ojamets, et naiskond suudab finaalturniiriks saavutada hea konditsiooni. “Eks põhja on laotud korralikult ja pärast Euroopa liiga tsüklit naised niisama ei istunud – ka puhkuse ajal oli igaühel oma treeningkava, mida nad täitsid. Hetkeseisuga tundub, et kõik on heas seisus. Ukrainas tuleb kõva turniir ja eks seal tuleb ka jõusaaliks veidi aega leida. Koormuse oleme alla lasknud ja keskendume mängulisele poolele, füüsisega peaks korras olema,” lisas juhendaja.

Naiste EM-finaalturniir toimub 23. augustist kuni 8. septembrini Türgis, Poolas, Ungaris ja Slovakkias. Eesti naiskond mängib alagrupiturniiri Ungaris Budapestis C-alagrupis, vastasteks on Ungari, Horvaatia, Rumeenia, Holland ja Aserbaidžaan. Esmakordselt EMile jõudnud Eesti naiskond kohtub 23. augustil Ungariga, 24. augustil Horvaatiaga, 25. augustil Rumeeniaga, 27. augustil Hollandiga ja 28. augustil Aserbaidžaaniga. Kõik Eesti alagrupikohtumised toimuvad Budapestis. Igast kuueliikmelisest alagrupist pääseb kaheksandikfinaali neli paremat.

Eesti alagrupimängud EMil (kohalik kellaaeg):

23.08 kell 20.30 Ungari – Eesti
24.08 kell 18.00 Eesti – Horvaatia
25.08 kell 18.00 Eesti – Rumeenia
27.08 kell 18.00 Holland – Eesti
28.08 kell 15.30 Aserbaidžaan – Eesti

scroll to top