fbpx
Close

Viiber pärast esimest suurturniiri: kripeldama ei jää mul midagi

Robert Viiber (esiplaanil) mängus Prantsusmaaga. | Foto: CEV

Kindla 0:3 kaotusega Prantsusmaale sai Eesti rahvusmeeskonna EM-finaalturniir selleks korraks otsa. Võidu kõrvale koguti lõpuks neli kaotust, Tšehhisse kaheksandikfinaali pääsemiseks sellest ei piisanud.

Eesti koondise raudvara Kert Toobali põlvetrauma tõttu tõusis kodusel EM-turniiril põhisidemängijaks Robert Viiber. 205-sentimeetrise mängumehe arvates vedas koondist alt eelkõige vaimne pool: “Olime esimestes mängudes krampis, arvatavasti sellepärast me need kaotasimegi.”

Nii Viiberi kui ka 22-aastase Renet Vankeri jaoks oli tegu esimese suurturniiriga. Analüüsides koondise esitusi EM-il, on mitmel korral leitud, et sidemängijate osakonnas jääb meil hea tulemuse tegemiseks enim vajaka. Viiber end EM-i ajal saadud kriitikanooltest tabada ei lasknud: “Ma ei ole artikleid ega midagi lugenud. Nüüd võib-olla hakkan huvi pärast lugema, mida kommentaatorid-tarkpead ütlevad.”

“Tulingi selle mõttega peale, et mängin nii nagu oskan. Midagi paremat niikuinii teha ei suuda. Mängin oma välja ja tuleb, mis tuleb,” nentis Viiber.

Enda esitatu kohta kommentaari jagades jäi 24-aastane mängija kahe jalaga maa peale. “Tegin valesid otsuseid, tegin väga häid otsuseid. Mul kripeldama midagi ei jää. Ma loodan, et inimestele ja meeskonnale meeldib see, mida ma teen.”

Hiljuti põlveoperatsioonil käinud 42-aastane Kert Toobal võttis Eesti mängudel koha sisse treeneripingil. Noortele sidemängijatele oli vanameister toeks. “Ta on julgustanud ja näpunäiteid andnud, kuid põhisõna tuleb ikka treeneritelt. Ta on rohkem nagu tugiisik,” sõnas Viiber.

scroll to top