fbpx
Close

Viie aasta pikkune ootus lõpeb: Eesti võrkpallur mängib täna eurosarja finaalis, kuid üks suur küsimärk püsib õhus

Oliver Venno ja Istanbuli Galatasaray. | Foto: CEV

Oliver Venno karjääris on täna eriline päev, sest Istanbuli Galatasaray meeskond alustab CEV Cupi finaali Itaalia hiiu Trentino vastu.

Tugevuselt teises eurosarjas selgitatakse võitja kahest mängust koosneva finaali kaudu. Avakohtumine algab täna Itaalias kell 21.30, kordusmäng peetakse Istanbulis järgmisel teisipäeval. Mängu live-skoori näeb SIIT, otsepilti näitab Eurovolley.TV. Eesti võrkpallur mängis viimati eurosarja finaalis viis aastat tagasi, kui Ardo Kreek võitis Pariisi Volley’ga just CEV Cupi. Finaalis alistati kahe mängu kokkuvõttes Nižni Novgorod.

Poolfinaalis oli Galatasaray vastaseks tugev Venemaa klubi Kemerovo Kuzbass, kellele avamäng kaotati 1:3. Kodus peetud kordusmängus tõi Venno 33 punkti, aitas meeskonna 3:1 mänguvõiduni ja eduni ka kuldses geimis.

Venno tunnistas intervjuus volley.ee’le, et poolfinaalseeria eel oli raske edu loota, ometi pääseti finaali. “Alguses tõesti ei arvanud, et võime Kemerovot võita, aga juba Venemaal suutsime tegelikult päris hästi vastu hakata ja teadsime, et kodus on juba suurem võimalus neid hammustada. Ilmselt oli teine poolfinaal kogu meeskonna parim esitus sel hooajal, kõik asjad sujusid. Eks koduseinad toetasid ka kõvasti, 500-600 fänni oli kohal ja seda on rohkem kui tavaliselt meie mängudel,” rääkis diagonaalründaja, kelle sõnul teevad meeskonna toetajad Türgi pallimängufännidele omaselt korralikult lärmi.

Trentino on hetkel hirmkõvas hoos. Nädalavahetusel võitis Renee Teppani mullune koduklubi võõrsil 3:0 (19, 17, 22) teist maailma tippu Modenat. Serbia koondise staar Uros Kovacevic tõi Trentinole 15 punkti (+5). Liigatabelis paikneb Trentino 63 punktiga teisel kohal, juhib Perugia 66 punktiga.

“Muidugi on Trentino näol tegu väga tugeva vastasega, ent ka Kemerovo oli ju kindel favoriit ja tippmeeskond, aga me võitsime neid. Kordusmäng toimub taas meie saalis ja see on väga suureks eeliseks. Meie läheme ikka finaali võidumõtetega,” lisas 28-aastane tartlane.

Suur küsimärk on tänase mängu eel aga see, kuidas on Venno ja kogu Galatasaray meeskond taastunud nädalavahetusel peetud Türgi karikavõistlustest. Galatasaray jõudis turniiril finaali, mis tähendas seda, et meeskond mängis kolmel päeval järjest. Venno koormus oli meeletu: ta sai reedest pühapäevani kokku 93 tõstet ja tõi 50 punkti. Türgi karikafinaali ja CEV Cupi finaali avamängu vahel on aga vaid kaks ööpäeva, millest suur osa kulus reisimisele.

scroll to top