fbpx
Close

Viljandi tõus tipu poole sai alguse. Laak: meid on uustulnukatena imeliselt naiskonda vastu võetud

Kertu Laak (nr 11). | Foto: CEV

Eesti naiste meistriliigas kerkis jaanuaris rohkelt täiendusi hankinud Viljandi Metall viimaselt ehk kaheksandalt kohalt seitsmendaks, kui alistas kodus oodatult 3:0 (25:11, 25:17, 25:16) Tartu TBD-Biodiscovery.

Viieaastase pausi järel Eesti liigas väljakul käinud Kertu Laak tõi Viljandi tulemuslikemana 30 punkti (+24, rünnak 71%). Eesti parim naisvõrkpallur lõi seejuures suisa kaheksa ässa. Sidemängijana sai Viljandis tänavu esimese mängu kirja Julija Mõnnakmäe, kes pikemalt keerutamata on ju varemgi mänginud Keerutajate võistkonnas, ent seda juba kümmekond aastat tagasi (2011-13). Mõnnakmäe oli teisipäeval ühtlasi üks Viljandi resultatiivsemaid, kogudes lisaks põhitööle 5 punkti (+4).

“Tõin tõesti 30 punkti, aga tegelikult andis Julija tervele tiimile rünnakul tööd. Meid on uustulnukatena imeliselt naiskonda vastu võetud ja treenerite jutust ilmnes, et paljudele mängijatele on meie kohalolek andnud indu ja jõudu kõike paremini teha. Eks isiklikult pole füüsiline vorm kindlasti veel tipptasemel, aga vähene võhm varjus selle taha, et sain pärast paarikuulist vahet uuesti võrkpalliplatsil lõbutseda,” ütles portaali Võrkpall24 peatoimetaja Laak intervjuus ühele oma alluvale ehk siinkirjutajale.

Kui Laagi ja Mõnnakmäe jaoks oli käimasolev nädal eriline debüüdi tõttu, siis Viljandi temporündaja, samuti Eesti koondisega EM-finaalturniiril mänginud Kristel Moor sai nädala esimeses pooles TalTechi majandusteaduskonnas tehnoloogia valitsemise ja digitaalsete muutuste erialal kätte magistrikraadi.

Sel nädalal on peetud Eesti meistrivõistluste raames veel kolm kohtumist. Ka need on lõppenud kolm-null tulemusega: Tallinna Ülikool/Kikas võitis kodus kindlalt TalTech/Tradehouse’i ja kindlustas põhiturniiri võidu, Võru alistas kodus samuti TalTechi ja Audentes võitis võõrsil TBD-Biodiscoveryt.

Viljandi on pidanud kaheksast võistkonnast selgelt kõige vähem mänge (9) ja neid ootab ees veel viis kohtumist. Metallil on seega võimalus kerkida põhiturniiri lõpuks viiendale kohale, kuid esinelikut nad enam ei ohusta.

Et viljandlannade viiendaks tõusmine on väga tõenäoline, tähendab see, et Audentese SG/Noortekoondis ja Võru VK Barrus teevad kõik endast oleneva, et lõpetada põhiturniir kolmanda, mitte neljandana. Vastasel juhul ootaks neid juba veerandfinaalis Viljandi näol ees üks peamiseid kullapretendente.

Tabeliseis.
scroll to top