Meistrite liiga: eestlased edasipääsuni ei küündinud, Enard alistas muinasjutuliselt Sammelvuo

Märt Tammearu kuulus Roeselare Knacki algkoosseisu ja tegi resultatiivse mängu, kuid unistust veerandfinaalidest ei suudetud elus hoida. | Foto: CEV

Kolmapäeval said selgeks kõik Euroopa tippklubid, kes edenevad Meistrite liigas veerandfinaalmängudele. Eesti koondislased Märt Tammearu, Henri Treial, Renet Vanker ja Andri Aganits said küll vastutust ja mänguaega, kuid peavad sel hooajal leppima vaid alagrupimängude mängimisega.

A-alagrupis peeti kolmapäeval kaks kohtumist. Edasipääsu juba kindlustanud Jastrzebski Wegiel alistas tulemusega 3:1 (25:18, 23:25, 25:15, 25:23) Andri Aganitsa koduklubi Friedrichshafeni. Eestlane sekkus mängu keskel ja panustas 2 punktiga (+1), ühtlaselt mänginud Poola klubi vastu tõi Friedrichshafeni Lukas Maase üleplatsimängijana 24 punkti (+17).

Teises kohtumises kuulus algkoosseisu Roeselare Knacki esindav Märt Tammearu, kuid ei suutnud ühes meeskonnaga peale kahe avageimi võitu siiski võitu ära vormistada. Eestlane tõi napis 2:3 (25:23, 25:21, 20:25, 22:25, 14:16) kaotusmängus Pazardžiku Hebari vastu 16 punkti (+11). Bulgaaria meeskonna esindaja Todor Aleksiev kerkis 22 punktiga (+18) üleplatsimängijaks.

Kuigi Roeselare peab veel täna õhtul Pazardžiku vastu korduskohtumise, tähendas kaotus Belgia klubi jaoks edasipääsulootuste kustumist. Alagruppides teise koha saanud võistkondade seas jäädakse ka tänase võidu korral viimaseks.

B-alagrupis sai algkoosseisu kuulunud eestlaste Henri Treiali ja Renet Vankeri koduklubi Maaseiki Greenyard kaks kaotust Varssavi Projektilt. Esimeses 1:3 (23:25, 25:22, 20:25, 22:25) kaotusmängus panustas Treial temporündajana väga resultatiivselt, tuues 12 punkti (+11) ja kirjutades enda nimele 4 blokipunkti. Vanker punktiarvet ei avanud (-3). Teises 1:3 (25:21, 17:25, 18:25, 18:25) allajäämises panustas Treial 10 punktiga, Vanker sai kirja ühe rünnakupunkti. Mõlema mängu parim punktitooja oli Varssavi mängumees Dusan Petkovic.

Eilses teises B-alagrupi mängus alistas Moskva Dünamo 3:0 (25:20, 25:20, 25:21) Ankara Ziraat Bankasi, edasi pääseb alagrupist vaid Moskva.

Mängud said peetud ka C-alagrupis. Novosibirski Lokomotiiv alistas 3:0 (25:22, 25:23, 25:21) Maribori Merkuri. Kaks edasipääsejat Civitanova Cucine Lube ja Kedzierzyn-Kozle Grupa Azoty pidasid maha põnevuslahingu, millest väljus tulemusega 3:2 (25:22, 21:25, 26:24, 21:25, 15:10) võitjana Poola klubi.

D-alagrupis toimus mõõduvõtt Cedric Enardi juhendatava Berliini Recycling Volleys ja Tuomas Sammelvuo võistkonna Peterburi Zeniidi vahel. Zeniit juhtis veel neljandas geimis 20:15 ja oli mänguvõidust viie punkti kaugusel, kuid Schotti võimas serviseeria tõi Recycling Volleyse tiimi mängu tagasi ja Saksa klubi võitiski lõpuks kohtumise 3:2 (24:26, 20:25, 27:25, 25:22, 15:12). Täna toimub samade klubide vahel veel üks kohtumine, kuid Berliin kindlustas eilse võiduga alagrupi esikoha ja samuti edeneb veerandfinaalidesse parimate teiste kohtade sekka kuuluv Peterburi.

Üks mäng jääb täna pidada ka D-alagrupi tagumiste võistkondade Novi Sadi Vojvodina NS Seme ja Lissaboni Benfica vahel, kelle mõõduvõtus jäi eile 3:1 (19:25, 26:24, 25:21, 25:14) peale Portugali klubi.

E-alagrupis alistas Trentino Itas eestlastest peakohtuniku Risto Strandsoni silme all 3:1 (25:23, 25:9, 27:29, 25:14) Cannes’i Dragonsi, alagrupi liider Perugia Sir Sicoma Monini oli 3:0 (25:17, 25:21, 25:17) üle Istanbuli Fenerbahcest. Edasi pääsevad E-alagrupist kaks Itaalia klubi Perugiast ja Trentinost.

Täna peetavate kolme viimase alagrupimängu järel jäädakse ootama veerandfinaalparide loosimist.