24 blokipunktiga Saaremaa tuli Pärnu vastu 0:2 kaotusseisust edukalt välja

Saaremaa Võrkpalliklubi. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Credit24 Meistriliigas peeti täna nädala esimene mäng, kus Saaremaa Võrkpalliklubi alistas 2 tundi ja 20 minutit kestnud maratonlahingus võõrsil 3:2 (-26, -21, 13, 21, 12) valitseva Eesti meistri Pärnu Võrkpalliklubi.

Avo Keele hoolealused olid hooaja parimale võidule väga lähedal, juhtides neljandat geimi 6:2 ja viiendat 10:9, kuid Keith Puparti head servid ja Javier Jimeneze täpsed rünnakud tõid otsustavas geimis võidu ikkagi favoriitidele.

Suisa 24 blokipunkti kogunud Saaremaa tulemuslikumad olid Keith Pupart ja Daniel Maciel 18 punktiga (+12 ja +4), Beau Graham lisas 16 (seejuures 7 blokki; +12) ning Henri Treial ja Javier Jimenez 11 punkti (+8 ja +7). Servi vastuvõtul hiilanud (69%) pärnakate resultatiivsemteks kerkisid Kristaps Platacs ja Taavet Leppik, kes kogusid vastavalt 19 (+9) ja 18 punkti (+7). Temporündaja Andrei Gvozdev lisas 15 punkti (+12), neist kolmanik tuli blokist.

Saaremaa kaotas 3:2 võidu tõttu küll ühe punkti, ent jätkab ikkagi liiga ainuliidrina, olles kogunud 18 mänguga 44 punkti. Tartu Bigbank on pidanud ühe mängu vähem ja teeninud 40 punkti. Pärnu jätkab 27 punktiga kindlalt viiendal kohal.

Tabeliseis. | Allikas: liiga koduleht