fbpx
Close

Koduse võrkpallinädala juhatab sisse tänane Pärnu ja Saaremaa duell

Avo Keel, Toomas Jasmin ja Martti Keel. | Foto. Riina Vals/SK Duo

Credit24 Meistriliigas jätkuvad kolmanda ringi mängud, kui põhiturniiri lõpuni jääb kuu aega. Eestis peetakse sel nädalal vaid kaks kohtumist (Pärnu VK – Saaremaa VK ning Saaremaa VK – Tallinna Selver), mis on nähtavad Postimehe vahendusel.

Nädala esimeses mängus kohtuvad täna kell 19.00 Pärnu Võrkpalliklubi ja liiga liider Saaremaa Võrkpalliklubi. Mõlemad tulevad mängule võiduemotsiooni pealt, Pärnu alistas viimati 3:2 Jekabpilsi, Saaremaa oli 3:0 üle Tartu Bigbankist. Omavahelised mängud liigas lõppesid Saaremaa 3:0 võiduga.

Pärnu peatreener Avo Keel rääkis oma meeskonna seisust ja vaatas ka kevade ehk play-offi poole. Saaremaa alistas viimases mängus väga kindlalt Tartu, ent Keele sõnul sellist tasemevahet liiga kahe esimese vahel pole. “Võidu põhjus on reeglina teisel pool võrku ja Saaremaa mängis hästi. Tartul seevastu oli kehv päev ja sealt selline tulemus tuligi. Sellist tasemevahet nende vahel kindlasti pole, nagu see 3:0 mäng ehk näitas numbrites,” rääkis juhendaja tänasestvastasest. “Meie esinemine sõltub eelkõige sellest, kuidas meie vastuvõtjad Saaremaa tugeva serviga hakkama saavad. Kui nad selle üle elavad, siis on meil võimalus, aga kui jääme võrgust kolme meetri kaugusele, siis on meil võiduvõimalust vähe.”

Peatreener ütles, et on meeskonnaga pidanud mitmeid vestlusi ning platsil on asjad kõvasti paremaks muutunud. “Oleme pikemaid ja lühemaid vestlusringe teinud ning hetkeseis on selline, et tabeliseisule me ei mõtle. Loodan, et allapoole me ei kuku ja ka tõusta on pea võimatu, seega sellele me ei keskendu hetkel. Positiivne on see, et platsile minnakse võitlema, millest varem on puudu olnud. See ongi hetkel kõige olulisem, mitte niivõrd tulemus. Kui nii jätkame, siis saab loota, et play-off’is oleme samuti korralikud. Mulle ei meeldi ühe mehe säravast etteastest suurt numbrit teha, kui järgmises mängus on sama mees kadunud. Oluline on lõpptulemus, mitte üksikud säravad hetked. Minu järelduste tegemise kohaks on play-off.”

Keel naudib, et saab trennis teha seda, mida vaja, ega pea mängijate vähesuse pärast kombineerima. “Varem pidin trennis nii-öelda nikerdama, nüüd saab normaalses rütmis teha asju ja ei pea mõtlema, et tempomees või diagonaal peavad nurgas mängima. Tegelesime palju mängijate hoidmisega, see oli selline sunnitud aeg, mis edasi ei vii. Play-off’is tuleb vastu kas Selver või Jekabpils ja see on meile esimene mõõdupuu. Tegu on üsna võrdsel tasemele meeskondadega ja suurt vahet pole, kumb sealt tuleb. Kui seal ei õnnestu, on järgmiseks proovikiviks Eesti meistrivõistlused,” lisas Keel.

Teises Eestimaa pinnal peetavas mängus lähevad Kuressaares laupäeval kell 17.00 vastamisi Saaremaa ning Selver. Nimetatud vastasseis on seni pakkunud palju põnevust – viimati jäi Selver Saaremaa uue peatreeneri Ioannis Kalmazidise debüütmängus peale 3:1, esimene omavaheline kohtumine lõppes aga Saaremaa 3:2 võiduga.

Credit24 Meistriliiga liider on Saaremaa VK, kel on 17 mänguga koos 42 punkti, Tartul on teisena samuti peetud 17 kohtumist ja punkte 40. Kolmas on 37 punktiga Selver (18 mängu), neljas Jekabpilsi Luši 35 punktiga (18 mängu) ning viies Pärnu 26 punktiga (18 mängu). Eesti klubidest hoiab veel TalTech 15 punktiga seitsmendat positsiooni.

Vaata detailset tabeliseisu.

Credit24 Meistriliiga mängud 23.-26. jaanuaril:

23.01 kell 19.00 (Pärnu spordihoone) Pärnu VK – Saaremaa VK, live-skoor

25.01 kell 16.00 (Jelgava Olympic Centre) VK Jelgava Biolars – Tartu Bigbank, live-skoor

25.01 kell 17.00 (Kuressaare spordihoone) Saaremaa VK – Tallinna Selver, live-skoor

25.01 kell 18.00 (Jekabpilsi spordihoone) SK Jēkabpilsi Lūši – OC Limbaži, live-skoor

25.01 kell 19.00 (Riia 49. kool) Riia Tehnikaülikool – TalTech, live-skoor

26.01 kell 16.00 (Jelgava Olympic Centre) VK Jelgava Biolars – TalTech, live-skoor

26.01 kell 17.00 (Malpilsi spordihoone) Riia Tehnikaülikool – Tartu Bigbank, live-skoor

scroll to top