Lätlased olid suurüllatuse lävel, ent õnnelikud lõpuhetked aitasid Saaremaa napi võiduni

Saaremaa Võrkpalliklubi. | Foto: Irina Mägi/Saaremaa VK

Saaremaa Võrkpalliklubi teenis tänases ainsas Credit24 Meistriliiga mängus hooaja viienda võidu, alistades võõrsil Läti klubi Limbaži 3:2 (-23, -23, 14, 22, 13).

Kahes esimeses geimis vastaste nappi paremust tunnistama pidanud saarlased kogusid end ning tulid kaotusseisust kolmanda ja neljanda geimi võiduga välja. Viiendas vaatuses haarasid Urmas Tali hoolealused pärast Henri Treiali edukat blokki juba 12:7 eduseisu, ent jäid seejärel vastaste serviga hätta. Lätlased olid otsustavatel hetkedel väga lähedal isegi seisu võrdsustamisele, ent libero Johan Vahteri hiilgavast kaitsepallimängust kujunes täpne tõste, mille Javier Jimenez hetk hiljem maha lõi ja seisuks 14:12 tegi. Saarlased võitsid otsustava geimi lõpuks 15:13.

Võitjate resultatiivseim oli Brasiilia diagonaalründaja Daniel Maciel 20 punktiga (+7). Austraallane Beau Graham ja kuubakas Javier Jimenez lisasid 15 punkti (vastavalt +13 ja +5). Graham tegi Saaremaa särgis seejuures oma parima mängu, realiseerides 13 tõstest 9 (69%) ja tuues kolm punkti nii bloki kui ka serviga. Saaremaa sidemängijana alustas mängu tavapäraselt Reto Giger, ent pärast teist geimi asendas teda Artis Caics. Limbažile tõi rannavolle-taustaga Kristaps Šmits suisa 32 punkti (+15). Statistika.

Saaremaad oli võõrsilmängus toetamas valjuhäälne 15-pealine fänniarmee.

Saaremaa Võrkpalliklubi püsib Eesti – Läti ühisliiga liidrina, olles kogunud viie mänguga 12 punkti. Limbaži jätkab südikast mängust hoolimata viimasel ehk üheksandal positsioonil, sest täna teenisid nad alles oma esimese punkti.

Tabeliseis. | Allikas: liiga koduleht