fbpx
Close

Andrei Ojamets austusväärsest Õunpuust, Kordase ja Tähe sarnasusest ning Toobali ja noorte erinevusest

Andrei Ojamets eilses mängus Tartut juhendamas. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Credit24 Meistriliigas peeti eile Eesti klubide osalusel üks senise hooaja põnevamaid lahinguid, kui Tartu Bigbank alistas kodus paarisaja pealtvaataja ees 3:2 (-24, 23, -20, 18, 10) Tallinna Tehnikaülikooli.

“Eks ikka on kahju, et punkti ära andsime, aga nagu ka enne mängu ütlesin – TalTech jätab sel hooajal väga sümpaatse mulje,” rääkis Tartu peatreener Andrei Ojamets pärast matši Võrkpall24’le. “Nad võitlevad. See lööb välja just kaitsemängus. Ka meie hakkasime mängu lõpuosas kaitset mängima, aga teatud hetkeni lonkas meil nii blokk kui ka kaitse. Ka mõned meie servid läksid vale mehe peale. Müts maha muidugi (Andris) Õunpuu ees – (Curtis) Stockton pani viiendas geimis talle paar väga tugevat servi, aga ta sai need ilusti kätte. Selline mängumees väärib austust.”

“Mul on hea meel, et me suutsime oma mängu ikkagi leida ja natuke rohkem mõistusega tegutsema hakata. Sellises mängus ei tohi TalTechiga kaasa minna. Neile selline rütm sobis, aga meile ei sobi. Me peame ise rohkem oma asju kontrolli all hoidma. Alguses oli just see, et sisse tuli meeletult omavigu. Kokkuvõttes on võit siiski võit. Ja kes ütles, et võidud peavad kergelt tulema. Teadsin juba enne, et midagi lihtsat siit ei tule,” muigas Ojamets.

Millise mulje on peatreenerile jätnud kodumaale mängima naasnud 40-aastane Kert Toobal? “Ütleme nii, et sellises vanuses liigub ta paremini kui nii mõnigi noor. Kui ka trennis sellised mehed lähevad pikali (palli päästma) ja 15 aastat nooremad ei lähe, siis mul tekib küsimus – mis teil viga on, noorhärrad? Kindlasti on ta meestele ülisuureks eeskujuks. Hea, et meeskonnas on taoline autoriteet. Ka mõned väga rasked pallid, mis ta täna (eile – toim.) edukalt punktiks mängis, näitavad tema kogemust ja klassi.”

Credit24 Meistriliiga senise hooaja suurimas punktikütis, TalTechi 20-aastases nurgaründajas Valentin Kordases näeb Ojamets sarnasusi noore Robert Tähega.

“Ta on hooaja esimestes mängudes näidanud end tõelise liidrina. TalTechi mäng seisab teatavasti kahel mehel, Mihkel Nuudal ja temal. Kindlasti on Kordases kõvasti materjali. Sellise pikkuse juures on see, et ta hüppab ja lööb küll hästi, aga kuidas on seis servi vastuvõtuga. Kunagi oli Robert Tähega sama küsimus. Ilma vastuvõtuta peab nurgaründaja olema kahemeetrine ning lammutama servi ja blokiga. Nurgamehel tuleb reeglina aga ikkagi kõike hästi osata. Aga loomulikult, Kordas on olnud seni väga positiivne nähtus,” tunnustas pärnakas.

scroll to top