Naiste meistriliigas selgusid poolfinalistid minimaalsete mängudega, Laagilt taas üle 40 punkti esitus

Viljandi Metall rõõmustamas poolfinaali pääsemise üle. | Foto: Viljandi Metall

Laupäev tõi naiste meistriliigas kaks veerandfinaalseeriate teist mängu. Kummaski paaris olukord pingeliseks ei läinud: mängude seisuga 2:0 pääsesid nelja parema sekka põhiturniiri kolmas naiskond Audentese Spordigümnaasium/Noortekoondis ja viienda asetusega Viljandi Metall.

Viljandi Metall, kes avas seeria Võru Võrkpalliklubi/Barruse vastu 3:2 võiduga, jäi peremeheks ka kodusaalis. Vaatamata teise geimi kaotusele ja kaotusseisule kolmandas geimis suutis Mulgimaa naiskond end otsustavateks hetkedeks kokku võtta, kallutades kolmanda geimi napilt enda kasuks ja näidates ka neljandas vaatuses pühendumust poolfinaalipilet lunastada. Mäng lõppes tulemusega 3:1 (25:18, 22:25, 25:23, 25:14) ja seega lülitas põhiturniiri viies naiskond Viljandi konkurentsist neljanda koha saavutanud Võru, edenedes nelja parima sekka.

Mängus oli põhiraskus sarnaselt esimese poolfinaaliga Kertu Laagi peal, kelle saldo jäi kolmapäevasest mängust punkti võrra väiksemaks. Laak kogus 41 punkti (+29), teda assisteeris 11 punkti (+8) toonud Merilin Salben. Võru edukaima mängijana tõi Aigi Jukk 15 punkti (+8).

Päeva teises mängus alistas põhiturniiril kolmandaks tulnud Audentese Spordigümnaasium/Noortekoondis 3:1 (21:25, 25:21, 25:17, 28:26) kuuenda asetusega Rae Spordikool/Viastoni. Avageimi kaotanud Audentes, kellele Rae mängijad lõid lausa 17 ässa külalisnaiskonna 8 vastu, võitis sellegipoolest kolm järgnevat geimi ja edenes samuti 2:0 mängusaldoga poolfinaali.

Võitjate mänguvankrit vedas Eva Liisa Kuivonen, kes sai kirja 25 punkti (+16). Viastoni resultatiivseim oli 24 punkti (+14) toonud Merili Kõrvel.

Kahe võiduni peetavad poolfinaalid algavad järgmisel nädalal. Reglemendi järgi saab põhiturniiri võitja Tallinna Ülikool/Kikas vastaseks Viljandi Metalli, teise koha saavutanud Tartu Ülikool/Bigbank mängib finaalikoha nimel Audentese SG/Noortekoondisega. Eesti meister selgub hiljemalt 5. aprilliks.

Veerandfinaali pidama jäänud Rae Spordikool/Viaston ja Võru VK/Barrus peavad omavahel 5.-6. koha kohtumisi, samuti alustavad põhiturniiri kaks tagumist naiskonda Tartu TBD-Biodiscovery ja TalTech tuleval nädalal mänge 7.-8. positsiooni üle.