Pärnut jagus TalTechi vastu vaid avageimiks ja Tallinna klubi lahutab finaalist üks võit

TalTech. | Foto: volley.ee/Gertrud Alatare

Credit24 Eesti meistrivõistlustel toimus täna kolme võiduni peetava poolfinaalseeria teine kohtumine Pärnu Võrkpalliklubi ja TalTechi vahel. Pärnu võitis küll avageimi, kuid kaotas siiski mängu 1:3 (25:19, 21:25, 17:25, 22:25), mis tähendab, et TalTechil on finaali jõudmiseks vaja veel ühte võitu.

Kolmapäeval Tallinna klubi koduplatsil peetud mängus läks võitja selgitamiseks vaja kõike viite geimi. Magusa 3:2 võidu sai TalTech. Võitjate parimana tõi antud lahingus Matej Šmidl 33 punkti (+21). Pärnakate resultatiivseim oli Boriss Žukov 21 punktiga (+14)

Mängu käik:

Kohtumise esimese geimi algus oli tasavägine, kuid vaikselt hakkas hakkas Pärnu eduseisu kasvatama. Külalised jõudsid korra küll punkti kaugusele (16:17), kui geimi lõpp kuulus kindlalt kodumeeskonnale 25:19.

Teine vaatus algas tasavägiselt ja punke jagati võrdselt. Esimesele tehnilisele ajale mindi TalTechi kahepunktilises edus. Platsile tagasi naastes lõi Martti Keele asemel algkoosseisu edutatud Aleksander Eerma kaks ässa. Siis oli aeg Pärnu kord särada – saadi kaks edukat sulustamist ja Jo Mauricio ässa, Šmidl eksis rünnakul ja vahe oli 10:10 viigis. Kui kaks ja pool geimi oli mängitud, jäi TalTechil puudu Kevin Saare panusest, kelle kontol oli 3 punkti, kuid efektiivsusnäitaja oli suisa -8. Teisele minutilisele pausile mindi siiski 16:14 pealinnklubi juhtimisel. Vaatuse lõpus näitas TalTech kindlat mängu ja geim neile 25:21. Üldseis 1:1.

Kolmandaks minimatšiks tegid mõlemad meeskonnad sidemängijate vahetuse, kui Pärnul jooksis platsile Richard Voogel ja TalTechil Martti Keel. Esimesed neli punkti käidi ühes taktis, kui seejärel said külalised kolme punktiga juhtima ja tehnilisele ajale mindi külaliste 8:5 eduseisus. Saare serviseeria viis TalTechi 13:8 ette, Pärnu küll võttis paar punkti tagasi, kuid teisele tehniliseks ajaks olid karikavõistluste hõbemedalistide edunumbrid 16:11. Vahet suudeti veelgi kasvatada ja kolmas geim kindlalt neile 25:17.

Viimaseks jäänud geimis haaras TalTech kohe alguses mõnepunktilise edu, kuid Pärnu võitles visalt ja suutis kaotusseisu vähendada 9:10-le. Rõõm jäi aga üürikeseks, sest Tallinna klubi läks nelja silmaga peale – 14:10.  See suvepealinna pallureid ei heidutanud ja toodi majja 17:17 viigiseis. Geimi lõpus 19:23 tagaajaja rollis olnud pärnakad said küll kolm punkti järjest, kuid Eerma äss lõpetas geimi 25:22 külalistele ja ühtlasi kogu mäng neile 3:1.

Statistika:

TalTechi tulemuslikem oli Matej Šmidl 25 punktiga (+13), Rauno Tamme lisas 11 punkti (+6). Külaliste vastuvõtt oli 33%, rünnak 44%, lisa tuli seitsme bloki ja sama paljude ässade näol.

Pärnu resultatiivsemaks kujunes Boriss Žukov 15 punktiga (+6), Markus Uuskari lisas 14 ja kolmapäevases mängus kergelt vigastada saanud, kuid täna platsile jooksnud Gabriel Cavalcante 11 punkti (efektiivsus vastavalt +4 ja +2). Pärnakad said serve kätte 50-protsendiliselt, rünnakuid lahendati 41-protsendiliselt. Lisa tuli viie bloki ja üheksa ässa näol. Samas eksiti pallingul koguni 22 korral Kogu statistika.

Seeria kolmas ja võimalik et ka viimane kohtumine toimub 17. märtsil kell 19 TalTechi spordihoones.

Homme peavad oma teise poolfinaalseeria lahingu Tartu Bigbank ja Selver Tallinn. Pall pannakse Sõle spordihoones mängu kell 17.