Aganits ja Maaseik tulid rongi alt välja ning alustasid Meistrite Liigat üllatusvõiduga

Maaseiki Greenyard. | Foto: CEV

Andri Aganits ja Maaseiki Greenyard alustasid uut Meistrite liiga hooaega vägevalt, kui kohe avavoorus saadi 0:2 kaotusseisust 3:2 (20:25, 23:25, 29:27, 25:20, 15:10) üllatusvõit Türgi tippklubi Ankara Halkbanki üle.

1850 silmapaari ees peetud kohtumine ei alanud eestlase koduklubile kuigi hästi, kui kaotati esimesed kaks geimi. Maaseik oli lähedal 0:3 kaotusele, kuid kolmanda geimi napp 29:27 võit hoidis neid veel mängus. Ilmselt saadi kolmanda geimi võiduga suuremad pinged maha ning neljas ja viies vaatus lõppesid juba meie mehe tööandja viiepunktilise paremusega.

Halkbanki näol on tegemist 8-kordse Türgi meistriga ning Türgi kõrgliigat peetakse maailma üheks tugevamaks.

26-aastane Aganits tegi oodatult kaasa kogu kohtumise ja tõi 8 punkti (+6). Keskblokeerija sai 8 tõstet, millest realiseeris 6 (75%), lisaks sai ta kirja 2 edukat sulustamist. Maaseiki parimaks kerkis 26 punktiga (+17) Jonas Kvalen.

Kodumeeskonna resultatiivseim oli Türgi koondise teine diagonaalründaja Metin Toy, kes tõi 26 punkti (+17).

Järgmise mängu peab Maaseik Meistrite liigas 11. detsembril, kui võõrustatakse aastatel 2014-2018 Venemaa võrkpalli valitsenud ja aastatel 2015-2018 Meistrite liigas võimutsenud Kaasani Zeniiti.