fbpx
Close

Cretu ja Kemerovo ajalooline Meistrite liiga debüüt kujunes edukaks, täna mängutules suisa neli eestlast

Martti Juhkami. | Foto: klubi koduleht

Täna õhtul tehti algust meeste Meistrite liiga alagrupiturniiriga. Avapäeva kõigis viies kohtumises on osaline ka mõni endine või praegune Eesti koondislane.

Meestest osalevad Meistrite liigas Robert Täht (Perugia, Itaalia), Timo Tammemaa (Tours, Prantsusmaa), Martti Juhkami (Friedrichshafen, Saksamaa) ja Andri Aganits (Maaseiki Greenyard, Belgia), vahendab volley.ee.

Robert Tähe ja Timo Tammemaa tööandjad Perugia ja Tours kuuluvad mõlemad D-alagruppi koos Varssavi Projektiga (Poola) ja kvalifikatsioonist tulnud Lissaboni Benficaga (Portugal).

Täht ja Perugia kohtuvad täna kell 21.30 Benficaga, live-skoor. Tammemaa ja Tours mängivad aga täna kell 20.00 Varssaviga, live-skoor.

Martti Juhkami ja Friedrichshafen mängivad E-alagrupis koos Poola klubi Kedzierzyn-Kozle Zaksa, Roeselare Knackiga Belgiast ja läbi kvalifikatsiooniturniiri alagrupimängudele jõudnud Novi Sadi Vojvodinaga (Serbia).

Friedrichshafen mängib täna kell 21.00 Roeselare Knackiga, live-skoor.

Andri Aganits ja Maaseik on C-alagrupis, kuhu kuuluvad veel Kaasani Zeniit (Venemaa), Ankara Halkbank (Türgi) ja Jastrzebski Wegiel (Poola).

Maaseik mängib täna kell 16.30 Ankaraga, live-skoor.

Lisaks juhendab Eesti rahvusmeeskonna viimane peatreener Gheorghe Cretu Venemaa klubi Kemerovo Kuzbassi, kes mängib B-alagrupis koos Berliini Recycling Volleys´e (Saksamaa), Ljubljana ACH Volley (Sloveenia) ja Novõi Urengoi Fakeliga (Venemaa). Kemerovo alistas klubi ajaloo esimeses Meistrite liiga alagrupimängus kodus täna õhtupoolikul 3:0 (24, 21, 18) Novõi Urengoi. Kemerovo skooritegemine jagunes äärmiselt võrdselt: nii Jaroslav Podlesnõh, Dmitri Pašitski, Mihhail Šherbakov kui ka Bogdan Glivenko tõid 11 või 10 punkti. Statistika.

Vaata kõiki alagruppe.

Igast alagrupist pääseb edasi võitja, lisaks tagavad koha veerandfinaalis viie alagrupi kolm paremat teise koha võistkonda.

scroll to top