fbpx
Close

Andrei Ojamets: minu jaoks on kõige olulisem, et naised mängiksid finaalturniiril julgelt

Andrei Ojamets. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti võrkpallinaiskonna ajaloolise EM-pääsmeni tüürinud Andrei Ojamets osales kolmapäeval Istanbulis toimunud loosil ning jäi nähtuga rahule.

“Kõik olid kursis meie tulemustega. Isegi Euroopa võrkpalliliidu president Aleksandar Boricic toonitas loosimise eel, et Eesti pääses esmakordselt finaalturniirile,” tundis Ojamets heameelt.

Eesti koondis sattus C-alagruppi koos Ungari, Hollandi, Horvaatia, Aserbaidžaani ja Rumeeniaga. Ojametsa sõnul võib loosiga küll rahule jääda, ent midagi kerget pole Eestit sellegipoolest ees ootamas.

“Esiteks, kui me läheme esimest korda EM-finaalturniirile, on tegu nii või naa erilise sündmusega. Meil on suur au ja võimalus mängida väga tugevate naiskondadega, kellega me pole kunagi varem kohtunud. Mängud kõigi meie alagrupikaaslaste, aga eelkõige eelmise EM-i finalisti Hollandi ja poolfinalisti Aserbaidžaaniga saavad olema väga kõva kooli eest kogu naiskonnale. Ja olgugi et meie algrupp on tõesti omajagu nõrgem kui A- ja B-grupp, siis ühtegi kerget mängu pole meid ees ootamas. Minu jaoks on kõige olulisem, et naised mängiksid finaalturniiril julgelt. Ja kui keegi konkurentidest peaks sirgete jalgadega meie vastu tulema, siis võib meil tekkida võimalus nende üllatamiseks,” ütles Ojamets Võrkpall24.ee’le.

Ojametsa sõnul pole Tšehhi koondis, kes jäi meie valikgrupis üllatuslikult alles kolmandaks ning edasi ei pääsenud, sugugi rahul meie viimase mänguga Soome vastu. Teatavasti võitis Eesti võõrsil peetud mängu 3:1.

“Tšehhid on väga pettunud ja süüdistavad Soomet, kes meid justkui aitas. Ma küsiksin aga vastu: kui tšehhid võitsid meid kodus kindlalt 3:0, siis miks nad ise kohe järgmises mängus võõrsil meie vastu nii kehvasti esinesid, et mängu viiendasse geimi lasid ja seal 13:9 eduseisu minetasid. Ma saan aru nende pettumusest, kuid süüdistustest mitte,” selgitas pärnakas.

Ojametsa sõnul pole täna tulnud veel kinnitust, kas riik eraldab naiskonnale EM-finaalturniiriks valmistumisel 200 000 eurot või saab summa olema väiksem. “Lõplikku otsust ma ei tea, aga jutte käib igasuguseid,” vastas ta.

Ent millised muudatused võiksid Eesti naiskonda seoses finaalturniiriga ees oodata?

“Hetkel mõtleme selle peale, et ehk oleks Hardi Paasi kõrvale võimalik võtta üks inimene, kes keskendub puhtalt jõutreeningutele. Hardi saaks siis olla täiskohaga füsioterapeut ja massöör. Ja Oliver (Lüütsepp) tahaks küll südames olla kindlasti meiega koos sel teekonnal, aga kui ta jätkab Soome kõrgliigaklubi Akaa juhendamist, siis vaevalt klubi tal kuni augusti lõpuni naiskonnaga laseks olla. Soomes alustatakse reeglina hooajaks ettevalmistumist varem kui Eestis ehk umbes suve keskel,” lisas Ojamets.

scroll to top