Ankara Halkbank blokeeris TalTechi tee eurosarja poolfinaali

Rauno Tamme rünnakul Ankara Halkbanki bloki vastu. | Foto: CEV

Täna lõppes TalTechi võrkpallimeeskonna ilus eurosarjaseiklus. Sarnaselt eilsega kaotati ka teine CEV Challenge Cup sarja veerandfinaalmäng Ankara Halkbanki vastu 0:3 (15:25, 23:25, 21:25).

Avageimis kihutas Halkbank kohe alguses kaugele minema ja TalTech enam vastastele lähedale ei jõudnudki. Seitse blokipunkti ühes geimis näitasid Ankara jõudu ja TalTechi kaotusnumbriteks kujunesid 15:25. Teist geimi alustas Martti Keele asemel Aleksander Eerma kasutusele võtnud TalTech liidripositsioonil ja juhtis veel 20:18, kuid lõpuks tunnistati siiski vastaste 25:23 paremust. Kahe geimivõiduga edasipääsu kindlustanud Ankara armu ei andnud – varumängijatele mänguaega pakkunud TalTech kaotas kolmanda geimi 21:25 ja kogu mängu 0:3.

TalTechi resultatiivseim mees oli tšehh Matej Šmidl, kes tõi 16 punkti (+3). Kevin Saar lisas 10 (+2) ja Rauno Tamme 6 silma (-4). Võitjatele tõi enim punkte Bozidar Vucicevic (11/+4). Blokipunkte kogunes Ankara meeskonnale 13, tallinlastele 5.

Kuna ka eilses avamängus pidi TalTech vastu võtma 0:3 (20:25, 18:25, 17:25) kaotuse, jõudis Ankara Halkbank CEV Challenge Cup sarja poolfinaali. Türgi klubi vastane selgub paarist Ateena Panathinaikos (Kreeka) – Terueli CAI (Hispaania). Esimese mängu võitis Panathinaikos tulemusega 3:1, poolfinalist saab selgeks tuleval kolmapäeval.