fbpx
Close

Arvamus | Argo Arak: miks me üldse sporti teeme? Et ikka püüelda kuhugi

Eesti rahvusnaiskond. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusnaiskond peab täna EM-finaalturniiril viimase mängu, kohtudes kell 16.30 Aserbaidžaaniga. Võrkpall24 palus senist turniiri hinnata endisel Eesti meeste koondise põhitegijal ja rannavõrkpalluril Argo Arakul.

“Minu arust on meie naised seni olnud igati tublid. Mäng on läinud iga päevaga üha paremaks. Oma tase on välja mängitud. Mängulise poole pealt on silma jäänud meie hea kaitse. Isegi eile Hollandi vastu saadi mitu üle bloki tulnud rünnakut kaitses kätte. Puudu jääb meil aga paratamatult rünnakuvõimsusest, füüsisest ja vastupidavusest. Meie naised ründavad ja ründavad, aga pall maha ei taha jääda. Just geimilõppudes jääme vastasele nii füüsiliselt kui ka vaimselt alla. Aga see kõik tuleneb mängupraktikast ja kogemustest – meie vastased mängivad igapäevaselt professionaalsemates klubides.

Anonüümsed kommentaatorid on öelnud, et mis see meie naiskond sinna EM-ile läks, aga mina arvan vastupidi – see andis neile indu juurde! Miks me üldse sporti teeme? Et ikka püüelda kuhugi. Ma olen kindel, et naistele oli EM-ile pääs kõva saavutus ja väljund. Nad näevad, kuidas maailmas asju tehakse. Ka noortel on nüüd ehk suurem huvi profisportlaseks saada.

Arvestades seda, et mitmed noormängijad olid tänavusel suvel koondise tegemistesse kaasatud ja alt tuleb samuti tüdrukuid peale, võiksime EM-ile pääseda ka tulevikus. Loodetavasti õnnestub jalg ukse vahele saada, nagu õnnestus meestel kümme aastat tagasi. EM-ile pääsemine muutub raskemaks, sest vastased võtavad meid tulevikus kindlasti tõsisemalt. Meie naiskonna tase sõltub täna otseselt sellest, kui paljud välismaal mängivad, sest koduses liigas on meil ju ainult amatöörvõistkonnad. Palju oleneb ka sidemängijatest – mida nad edasi teevad ja kas mõni noor tuleb peale.

Tänast Aserbaidžaaniga mängu võiks naiskond minna nautima. Äkki õnnestub sedasi geim või kaks kätte saada, olgugi et aserite näol on tegu tugeva vastasega. Loodame parimat!”

scroll to top