fbpx
Close

Avo Keel ei suutnud Lätit karukoopas võidule tüürida

Läti võrkpallikoondis. | Foto: CEV

Avo Keele juhendatav Läti võrkpallikoondis pidi täna Euroopa Kuldliigas võõral väljakul vastu võtma kaotuse, kui tulemusega 0:3 (21:25, 24:26, 20:25) alla Türgile.

Läti mängib Kuldliigat noorendatud koosseisuga, kui puuduvad kaks põhitegijat ehk Romans Šauss ja Hermans Egleskalns. 6000 silmapaari ees peetud kohtumises lätlastest keegi kahekohalise punktisummani ei küündinud. Lõunanaabrite parimatena tõid 9 punkti nii Reinis Pekmans kui ka Pärnu Võrkpalliklubi pallur Atvars Ozolinš (kasutegur vastavalt +3 ja -1). Samuti mitu hooaega Pärnut esindanud, kuid uueks hooajaks Prantsusmaa esiliigasse siirdunud Toms Švans lisas 5 ja Tšehhis Odolena Vodas Robert Viiberi klubikaaslaseks olnud ja paar hooaega tagasi Tartu Bigbankis mänginud Toms Vanags samuti 5 silma (efektiivsus +1 ja -1).

Türklaste resultatiivseimaks kerkis koos Robert Tähega Izmiri Arkases pallinud Adis Lagumdzija 14 silmaga (+8). Teine Arkase mängija Yigit Gülmezoglu arvele jäi 6 punkti (+1).

Läti kuulub A alagruppi lisaks Türgile veel ka Belgia ja Slovakkia, kes peavad oma avakohtumise täna õhtul.

Eile pidas Kuldliiga avakohtumise Soomega Ukraina võrkpallikoondis, kelle koosseisu kuulub lõppenud hooajal Pärnu eest silmapaistva hooaja teinud Ilja Kovalov. Ukraina võttis pärast nappi avageimi kaotust võõrsil magusa 3:1 (28:30, 25:22, 25:17, 25:22) võidu. Kovalov sekkus mängu esimeses geimis, kuid ühtegi statistilist märget kirja ei saanud. Ukrainale tõi Jan Jereshenko 18 punkti (+11). Kaotajate suurim punktikütt oli Samuli Kaislasalo 15 silmaga (+5).

Lisaks Ukrainale ja Soomele kuuluvad C alagruppi veel ka Valgeve ja Belgia, kes peavad oma avavooru kohtumise täna õhtul.

scroll to top