fbpx
Close

Avo Keel euromängu eel favoriidist, võtmemomendist, publikust ja Kuku Raadiost

Avo Keel ja Pärnu Võrkpalliklubi eile õhtul Linköpingu saalis. | Foto: Pärnu VK

Pärnu Võrkpalliklubi alustab täna Eesti klubidest esimesena eurohooaega, kohtudes CEV Challenger Cupi teises ja ühtlasi otsustavas eelringis võõrsil Rootsi meistri Linköpinguga.

Pärnakad lendasid eile Riia ja Stockholmi kaudu Lõuna-Rootsis asuvasse 100 000 elanikuga Linköpingu linna. Võrkpall24 võttis Eesti esiklubi peatreeneri Avo Keelega ühendust hilistel õhtutundidel pärast meeskonna esimest treeningut Linköpingu mängusaalis.

Avo, Rootsi klubi lõi viimati meeste võrkpallis eurosarjas kaasa seitse hooaega tagasi. Kas oled nõus, et see fakt kinnitab – Pärnu on paaris kindel favoriit?

Nojah, oleme ka ise vaadanud seda asja nii- ja naapidi. Peaksime ikkagi olema favoriidid küll. Usun, et suudame rootslased kahe mängu kokkuvõttes üle mängida.

Mis võiks üldse Rootsi klubi tugevus olla?

Saime esmaspäeva hommikul alles korralikud videod nende mängudest kätte. Linköpingu kõige suurem tugevus peitub temporündajate osakonnas. Kui suudame Linköpingut oma serviga suruda ja temporündajad mängust väljas hoida, peaks kõik hästi olema. Nende sidemängija (soomlane Mauri Kurppa) on kõige rohkem selline… Ta tundub koduliiga mängude põhjal selline nahaalne, kes võib üritada natuke pulli teha, kuna eks nad ka tunnevad, et meie (Pärnu) oleme siin need, kes peaksid edasi minema.

Kas Pärnu puhul on tähtsaim seega eelkõige oma mäng leida? Mitmed leegionärid on ju alles meeskonnaga liitunud.

Jah, üks leegionär on mänginud kolm (Andrei Gvozdev), teine kaks (Ygor Duarte) ja kolmas ühe (Eder Levi Kock) mängu. Eks ebakõlasid võibki tulla, aga see pole samas nii suur probleem. Vahepeal tundub, et kokkumängule omistatakse väga suurt kaalu. Koduses liigas on meil tõesti selline meeskond nagu Jekabpils, kelle kohta võib öelda, et nad on aastate jooksul sama koosseisuga väga hea kokkumängu saavutanud. Aga mina tunnen praegu lihtsalt rõõmu, et meeskond on koos, kõik on olemas ja saame lõpuks ometi korralikult trenni teha.

Kas see tähendab, et ka Mattias Rahuoja ja Tony Tammiksaar on vigastusest taastunud?

Tammiksaar on olemas, jah, aga Rahuoja taastub veel randmevigastusest ja kaasa ei tulnud. Puudu on tegelikult ka Kaur Erik Kais, kes tegi hiljuti Tallinna Selveri vastu väga huvitava esituse (Keel kasutab sõna “huvitav” seekord kiituseks – toim.). Tema jäi haigeks.

Millise mulje Linköpingu saal jättis?

Tipp-topp saal on. Kõrgust ja valgust jagub.

Kui palju publikut rootslased saali ootavad?

Sain aru, et kui paarsada tuleb, siis on juba väga hästi. See tähendab, et midagi erilist ei tohiks olla. Meie mänedžer (Reio Tilk) suhtles ka siinse eestlaste kogukonnaga, nii et mõni inimene tuleb ehk meilegi kaasa elama.

Aga kas liikuvat pilti mängust toodetakse?

Vot, ma ei teagi. Võib-olla nad teevad seisva kaameraga ülekande Facebooki nagu mõnest varasemast mängust.

Lõpetuseks, Kuku Raadio soovib kolmapäeva hommikul siinkirjutajaga teie euroteekonna algusest veidi juttu puhuda. Millise sõnumi Avo Keele poolt raadiokuulajatele edastan?

(Reageerib välkiirelt.) Kuku Raadio slõugan on ju see, et raadio mõtlevale inimesele. Kuna mängu vaadata ei pruugi saada, siis võikski kuulajatele öelda, et mõelge vähemalt kaasa! (Naerab.)

Saaremaa VK alustab CEV Challenger Cupi otse põhiturniirilt, Credit24 Meistriliiga kevadine võitja Tartu Bigbank eurosarjas kaasa ei löö.

scroll to top