fbpx
Close

Rõuge ja Mõniste lapsed Curtis Stocktonile: mitu kängurut sul kodus on?

Mihkel Tanila, Curtis Stockton ja Argo Meresaar noortega. | Foto: volley.ee

Eesti tippvõrkpallurite külaskäigud koolidesse jätkusid Võrumaal, kus Tartu Bigbanki mängijad Mihkel Tanila ja Curtis Stockton jagasid Argo Meresaare käe all võrkpalliteadmisi Rõuge ja Mõniste põhikoolide õpilastele.

Häid traditsioone järgides tõi EVF koolidele kingituseks võrkpalle ja sõlmis tutvust kohalike valdade otsustajatega. Nii Rõuges kui ka Mõnistes kogunes telerist tuttavaid võrkpallureid vaatama ja nendega lustima terve saalitäis lapsi. Palli mängiti nii spordiriietes kui ka lihtsalt teksad jalas ja kampsun seljas – põhiline, et saaks liikuda!

Argo Meresaar käis muheda jutu saatel läbi võrkpalli põhielemendid ning Stockton ja Tanila õpetasid lastele juba nii-öelda käest kinni hoides õigeid võrkpallimängu asendeid.

Kui Rõuge koolis oli kasutusel uus ja valgusküllane võimla, siis Mõniste põhikool pakkus eksootilise elamuse ka meie võrkpalluritele, sest võimla asus vallamajas, kus põrandast laeni oli nii vähe ruumi, et  – naljaga pooleks – Meresaar võinuks seal natuke hüpates oma pea ära lüüa. See ei vähendanud aga laste ülevoolavat entusiasmi ja tahet iga hinna eest palli lööma õppida.

Huvi keskmes oli “krokodillimees” Stockton

Väga populaarseks kujunesid ka treeningu lõppedes küsimuste ja vastuste voorud, kus lastel jätkus uudistamist alates treeningute arvust välismaal külastatud riikideni.

Küsiti ka tippvõrkpallurite palkade kohta ja mõistagi – kui kohal oli Austraalia “krokodillimees” Curtis Stockton – huvitas lapsi igal pool, kas Curtisel on kodus ka oma känguru või koaala? Mitu neid on ja mis nende nimed on? “Austraalias elab mul tõesti tagaõues oma känguru,” vastas Curtis väikse naerukurruga silmanurgas ning laste huvi võrkpalli ja rohelise mandri fauna vastu tõusis haripunkti.

Lapsed said Curtisega suheldes praktiseerida ka oma inglise keelt, mis oli üllatavalt hea. Kohalikud inglise keele õpetajad võivad igatahes oma töö üle uhked olla.

Nii koolide õpetajad, direktorid kui ka võrkpallurid jäid tegusa päevaga ägedates maakoolides väga rahule. Rõuges oli toimuvat uudistamas ka Võru korüfeed Aksel Saal ja Raivo Jeenas, kes pidasid selliseid külaskäike oluliseks sammuks ala propageerimisel.

EVF-i küllakutsuja, Mõniste kooli kehalise kasvatuse õpetaja ja maa sool Virve Tamm sõnas, et kogu kool oli tippmängijate tuleku puhul väga ärevil. “Mul on väga hea meel, et meie lapsed nii aktiivselt ise näidistunnis kaasa lõid ja palju küsimusi esitasid,” ütles õpetaja Tamm ning lisas, et paljud lapsed sooviksid pärast sellist võrkpallivitamiini maitsmist ise Võrru trenni minna. Kohal olid ka noored treenerid Sten Maask ja Timo Kuus, kes ka Võru treeningvõimalustest pajatasid.

Meresaar: maakohtadest võib leida pärleid

Treeninguid läbi viinud Argo Meresaar pidas päeva saldot vägagi positiivseks ja tunnistas, et ka sellistest kaugetest kohtadest – Mõnistest on Võrru umbes 40 kilomeetrit – võib üles leida mõne pärli, nagu seda oli Andri Aganits Oravalt või siis vennad Tammearud Pärnumaalt Lõpe külast. “Nii Rõuges kui ka Mõnistes jäi silma paar väga heade kehaliste eeldustega last, ehk jääb neile ka tänane treening kuklasse tiksuma ning kunagi näeme neid palliplatsil.”

Curtis Stocktonile oli käigud Rõugesse ja Mõnistesse tõeline eksootika. “Austraalias võrkpalliliit koolides ei käi, seal on rohkem suvised laagreid, aga tänane kogemus oli väga tore,” ütles abivalmis Bigbanki leegionär.

Üritusel nõu ja jõuga kaasas olnud Võru treener Sten Maask tundis heameelt väikeste maakohtade külastamise üle. “Kui leiaks siit isegi paar-kolm uut huvilist, oleks suurepärane. Aga isegi lihtsalt alana pildil olek on oluline ja trenni võib jõuda hoopis mõni nende laste sõber.”

Mihkel Tanila tunnistas, et niivõrd paljude õnnelike ja särasilmsete lastega koos treenimine oli südantsoojendav kogemus. “See näitab, et ajame õiget asja.”

Ettevõtmisele jõu ja nõuga kaasa mõelnud ning ka ise koha peal olnud Tartu Bigbanki mänedžer Hendrik Rikand kinnitas, et tal on ka klubi poolt au sellisele võrkpallisündmusele kaas aidata. “Tulemuse tegemise kõrval peaks Eesti tippklubide missiooniks olema ka lastes võrkpallihuvi sütitamine. Tänane päev näitas seda vägagi kujukalt.”

Tublimad võrkpallurid said ka Tartu tippmängijatelt kingituseks Bigbanki särgid koos autogrammidega.

EVF-i võrkpallidessant jätkub juba sellel reedel Võru linna koolide külastamisega.

Teksti autor: Rando Soome

scroll to top