fbpx
Close

Avo Keel pronksiseeria eel: vahetasin Selveri ja Saaremaa poolfinaalis mitmel korral poolt

Avo Keel. | Foto: Allan Mehik/Saaremaa VK

Valitsev Eesti meister Pärnu Võrkpalliklubi naaseb täna kolmenädalaselt mängupausilt, et alustada Audentese spordihoones kohalike meistrivõistluste pronksiseeriat Tallinna Selveri vastu.

Pärnu meeskonna 58-aastase peatreeneri Avo Keele jaoks on tegu alati erilise vastasseisuga, sest Selveris sai tema treenerikarjäär hoo sisse. Pealinnaklubi esindusvõistkonna eesotsas võitis võrukas lugematu arvu erinevaid tiitleid ja sai eurosarjaski Euroopa tippudega heidelda. Lisaks on Selveri peatreener nüüd Rainer Vassiljev, kes tegutses Keele kõrval mitmeid aastaid Eesti koondises abitreenerina.

“Eks ikka oleks magus Selverit võita,” tunnistas Keel tänase avamängu eel. “Ma arvan, et nii meie kui ka Selveri mehed tahavad medalit saada.”

Kas Keel asetab favoriidikoorma tänavusele karikavõitjale, ent meistrivõistluste poolfinaalis Saaremaale kaotanud Selverile? “Jah, väga raske oleks seda koormat enda peale võtta, kuna oleme neile kaotanud tänavu viiest mängust neli,” vastas Keel.

Kogenud treener jälgis Saaremaa ja Selveri vahelist poolfinaalseeriat huviga. “Vahetasin selle seeria jooksul mitmel korral poolt. Enne seeriat arvasin, et Selver võidab. Ka pärast kolmandat mängu, mille Selver 2:0 eduseisust 2:3 kaotas, arvasin veel sama. Aga kui Saaremaa juba ka neljanda mängu võitis, siis tundsin, et saarlased on nii palju vaeva näinud ja oleks finaalipääsu välja teeninud. Viiendas mängus kaldusin aga uuesti Selveri poolele, kui nad olid 0:2 kaotusseisust välja tulnud ja ees ootas viies geim. Aga lõpuks läks ikkagi Saaremaa edasi,” rääkis Keel, kes kaotas Pärnuga poolfinaalseeria Tartu Bigbankile pärast loobumisvõidu andmist mängudega 0:3.

Pärnakad on saanud tänaseks paar nädalat taas täiskoosseisus trenni teha. See tähendab, et peatreeneri asemel on sidemängijatena palli tõstma naasnud Martti Keel ja Richard Voogel, kes olid kimpus külmetushaigusega. “Pidasime neljapäeval Tallinnas ka sõprusmängu TalTechiga, kus võitsime neli ja kaotasime ühe geimi. Mõlemad meeskonnad mängisid väga erinevate koosseisudega. Katastroofi maiku ei tekkinud, mis tähendab, et enda lähtekohast polnud me kehvad.”

Kes võiks olla Selveris algavas pronksiseerias võtmemängija rollis? “Kes seda teab!” ei osanud Keel kedagi konkreetset välja tuua. “Kui põhiründajatest räägime, siis (Renee) Teppan on ilmselt algkoosseisus, aga kes on kaks nurgameest triost (Kristo) Kollo, (Andrus) Raadik ja (Oliver) Orav, seda ma ei tea.”

Lõpetuseks sai Keelelt uuritud, kuidas ta reageeris uudisele, mis hõlmas Tartu Bigbanki uut kolmeaastast ja 500 000 euro suurust sponsorlepingut Bigbankiga. “Tartu seisukohast on see küll hea uudis, aga eks see teeb mullegi rõõmu. Tean, et meil Pärnus ootab klubi teatud toetajatelt parasjagu vastuseid uue hooaja osas. Aga meil pole jutt kuuekohalistest, vaid peamiselt neljakohalistest numbritest. Viiekohaliste numbritega on juba väga üksikud toetajad.”

Kahe võiduni peetav Tallinna Selveri ja Pärnu Võrkpalliklubi pronksiseeria algab täna kell 19.00. Mängu kommenteerivad Postimees.ee’s Karl Rinaldo ja Andrei Ojamets.

scroll to top