Avo Keel uuest leegionärist: ta peab oma löögikõrgusi paremaks saama

Avo Keel. | Foto: SK Duo

Pärnu Võrkpalliklubi peab täna kell 19.00 Eesti karikavõistluste teise ja ühtlasi otsustava veerandfinaalmängu Tartu Bigbankiga. Suvepealinnas toimuvat kohtumist näeb otsepildis Postimees.ee vahendusel.

Et Pärnul on käsil tähtis mängudeperiood ja mitmed leegionärid teevad uues meeskonnas alles oma esimesi samme, võttis Võrkpall24 taas ühendust peatreener Avo Keelega.

Avo, võitsite eelmisel kolmapäeval eurosarjas võõrsil 3:1 Linköpingut. Millise mulje Rootsi esiklubi avamängus jättis?

Seal on kaks proffi, austraallasest nurgaründaja ja soomlasest sidemängija, aga kõik teised käivad ülikoolis ja teevad trenni nii palju kui jõuavad. Samasuguseid mängijaid on Eestiski pea igas meeskonnas.

Ütlesid enne mängu, et nende ohtlikumad mängijad on tempomehed. Statistikale põhines võib öelda, et just nõnda oligi.

Jah, me pelgasime, et võime nende tempodega hätta jääda. Ja jäimegi. Passisime küll neid, aga nad keerutasid hästi ja me ei suutnud neid taltsutada. Nurkades saime seevastu meie nemad kinni ja nemad meid kinni.

Kes sulle su enda uuest leegionäride kolmikust Andrei Gvozdev, Eder Levi Kock (mõlemad temporündajad) ja Ygor Duarte (nurgaründaja) hetkel kõige parema mulje jätab?

Gvozdev ei näidanud rootslaste vastu sellist mängu nagu Eesti-Läti liigas. Eder oli selline stabiilne. Tal jäi paljudest rünnakutest pall mängu, aga eks teda jälgiti ka suure hoolega. Eder on üleüldse stabiilne mängija, kes teeb alati harju keskmise või natuke üle selle ära. Kehva mängu pole ta veel teinud. Duarte eksis rootslaste vastu palju rünnakul. Aga need olid sellised eksimused, kus pall läks napilt auti jne. Duarte puhul pole väga põhjust nurisemiseks, ta läheb päev-päevalt paremaks.

Temporündajate Gvozdevi ja Kocki osas on vahe hetkel füüsises. Gvozdev on terav, aga Kock ei hüppa ega liigu veel nii nagu võiks. Ma arvan, et ka tema läheb veel kõvasti paremaks. Ta teeb nüüd trennid kaasa nagu kõik teisedki. Ju selle füüsisega läheb lihtsalt aega. Kõige tähtsam on see, et opereeritud põlv kenasti vastu peaks.

Duarte peab oma löögikõrgusi paremaks saama. Ta jaksab liikuda, refleksid on korras ja kätt on ka, aga see on nüüd (Tarmo) Tiitsu ja (Toms) Zvonkovsi spetsialiteet, et ka löögikõrgus paraneks.

Pärnus on mänginud varasematel aastatel mõned sellised leegionärid, kellel oli profisportlase elustiilist veidi omamoodi arusaam. Kas praeguste viie võõrmängijaga taoliseid probleeme pole?

Ei saa olla.

Kuidas sa diagonaalründajate Kristaps Platacsi ja Robert Poole’iga rahul oled?

Ega see üllatav teema pole, et neil esineb kõikumisi. Kristaps võib rünnata ühes geimis üle 50-protsendilise resultatiivsusega, kuid järgmises on sama näitaja alla 20. Robert on saanud praegu vähe end näidata. Oleme teadlikud, et need mehed tahavad areneda. Ruumi on selles osas palju.

Mängite teisipäeval Tartu Bigbankiga otsustava mängu karika veerandfinaalis, kuid juba kolmapäeval sõidate Lätti, et kohtuda Credit24 Meistriliigas Limbažiga. Kuidas teile selline mängugraafik sattus?

See oli meie enda valik. Kui esimese Tartu-mängu kuupäeva saime kiiresti klappima, siis teise osas olid õhus valikud. Variant oli panna see mäng vahetult enne kohtumist Selveriga, aga siis mõtlesime, et Selver on ikkagi natuke teisest puust meeskond kui Limbaži. Nii läkski see teine variant käiku. Kuupäevade osas olime niigi lõhki. Tegelikult pidanuks teine karikamäng olema peetud juba 10. või 12. novembriks. Ka A-klassi karikavõistluste nädalavahetus mängis nende plaanide tegemisel rolli.

Kas tänases mängus on Tartul tänu avamängu 3:0 võidule suur eelis või otsustab kõik teine mäng, nagu on mõlemad osapooled enne ja pärast avamängu öelnud?

Noh, see on selline teema, et kas klaas on pooltühi või pooltäis. Fakt on see, et teise mänguga saab edasipääseja selgeks. Seega pole see udujutt, kui öelda, et teine mäng otsustab kõik. Samas, kui üks meeskond vajab edasipääsuks kaht geimi (Tartu) ja teisel on vaja esmalt võita mäng 3:0 või 3:1 ja seejärel olla parem ka kuldses geimis (Pärnu), siis on sellel esimesel meeskonnal ikkagi eelis. Aga veelkord: kuni Tartu pole kahte geimi võitnud, nii kaua pusime me vastu.

Kes teil täna puudu on?

Mattias Rahuojat tõenäoliselt pole, kuigi ka käis nädalavahetusel A-klassis juba natuke väljakul. Teised mehed on olemas.

Pärnu eeldatav algkoosseis: sidemängija Martti Keel, nurgaründajad Taavet Leppik ja Ygor Duarte, temporündajad Andrei Gvozdev ja Eder Levi Kock, diagonaalründaja Kristaps Platacs, libero Silver Maar.

Tartu eeldatav algkoosseis: sidemängija Kert Toobal, nurgaründajad Märt Tammearu ja Albert Hurt, temporündajad Mihkel Tanila ja Kevin Soo, diagonaalründaja Curtis Stockton, libero Rait Rikberg.