fbpx
Close

Bigbanki ja Selveri tipptasemel põnevusduell muutis tabeliseisu endisest veelgi huvitavamaks

Sidemängija ja kapten Kert Toobal tüüris Tartu Bigbanki väärt võiduni. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Credit24 Eesti meistrivõistluste vaheringis kerkis pühapäeval esikohta jagama Tartu Bigbank, kes alistas võõrsil tulemusega 3:2 (23, 18, -13, -21, 13) senise ainuliidri Tallinna Selveri.

Seekordne tippude lahing kujunes nii visuaalile kui ka lõppskoorile tuginedes üheks senise hooaja kõrgetasemelisemaks ja nauditavamaks etenduseks, kus tartlased haarasid kiire 2:0 edu, ent pealinnaklubi tuli võimsalt mängu tagasi. Kohtumise otsustas taas, nagu ka Audentese spordihoones peetud samade meeskondade hooaja avamängu, viies geim, kus sedapuhku tegutses grammi võrra kindlamini Alar Rikbergi juhendatav meeskond.

Detsembris peetud karikafinaalis Selverile kaotanud Bigbanki resultatiivseimaks kerkis Albert Hurt, kes on olnud viimastel kuudel suurepärases vormis. Eile kogus Võrumaalt pärit nurgaründaja üleplatsimehena 26 punkti (+15, rünnak 63%). Taas Siim Põlluääre asemel diagonaalründajana tegutsenud Märt Tammearu lisas 22 (+13) ja Alex Saaremaa 8 punkti (+2). Selveril jaotusid punktid võistkonna vahel ühtlasemalt: Kristo Kollo tõi 21 (+13), Oliver Orav 20 (+10), Renee Teppan 14 (+3) ja Mihkel Varblane 11 punkti (+9).

Kui Bigbank tegutses Siim Põlluääreta, kes oli küll mänguks valmis, ent ei sekkunud, siis Selveril jälgis mängu kõrvalt kapten Andrus Raadik. Tõsi, temagi on viimasel ajal taas treeningutel korralikult kaasa löönud ja olnuks vajadusel valmis platsile minema.

Tabeliseis muutus eilse tulemuse valguses senisest veelgi põnevamaks, sest vaheringi esikoha nimel on jäänud võitlema veel nii Selver (11 p), Bigbank (11 p) kui ka Saaremaa (8 p). Saarlastel on jäänud pidada kaks (kodus Selveri ja TalTechiga), Selveril üks (võõrsil Saaremaaga) ja Bigbankil üks mäng (kodus Pärnuga).

Tabeliseis (sisse arvestatud ka Credit24 Meistriliigast kaasa tulnud punktid): Tallinna Selver 11 punkti (3 mängu mängitud), Tartu Bigbank 11 p (3), Saaremaa VK 8 p (2), Pärnu VK 5 p (3), TalTech 1 p (3).

scroll to top