fbpx
Close

Blokis ja servil lahjaks jäänud Eesti kaotas kuivalt Hollandile

Eesti võrkpallikoondis tänase mängu eel hümni laulmas. | Foto: CEV

Eesti rahvusmeeskond sai Euroopa Kuldliigas kahe võidu kõrvale kolmanda kaotuse, kui võõral väljakul kaotati tulemusega 0:3 (19:25, 17:25, 17:25) Hollandile.

Kui poolteist nädalat tagasi suudeti Hollandit põnevuskohtumises 3:2 võita, siis täna tuli paraku vastase kindlat paremust tunnistada. Tänasest kohtumisest jäid eemale vigastust ravivad Robert Täht, Henri Treial ja Renee Teppan ning haigestunud Hindrek Pulk.

Meie koondise parimana tõi Ardo Kreek 10 punkti (+7). Pariisi Volley temporündaja oli ainuke, kes Eesti poolel kahekohalise punktisummani küündis. Eesti vastuvõtt oli 59%, rünnk 43%, lisaks saadi kõigest üks blokk ning löödi 2 ässa.

Võitjatele tõi kõige rohkem punkte Thijs Ter Horst (18, kasutegur +14). Tulpidemaa vastuvõtt oli 58%, rünnak suisa 70%, lisa tuli 8 bloki ja 5 ässa näol. Statistika.

Kõigil Kuldliigas osalevatel meeskondadel on jäänud pidada veel üks kohtumine. Eesti peab viimase vooru mängu laupäeval ehk 15. juunil Tartu Ülikooli spordihoones, kui kell 20 algavas matšis võõrustatakse Hispaaniat.

Ühtlasi sai selgeks, et 21. ja 22. juunil Tallinnas Saku Suurhallis peetavale finaalturniirile on taganud koha lisaks korraldajale Eestile ka Holland ja Türgi. Viimase pääseja selgitavad omavahel Ukraina ja Valgevene.

 

scroll to top