fbpx
Close

Chizoba: tõin finaalis üle 100 punkti – seda on ühe 21-aastase mängija kohta liiga palju!

Chizoba Eesti meistritiitli võidukarika ja -medaliga. | Foto: Karl Rinaldo

Eesti meistrivõistluste finaalseeria suurimaks punktikütiks kujunes ülekaalukalt Pärnu Võrkpalliklubi diagonaalründaja Chizoba, kes kogus nelja mänguga suisa 115 punkti (+74).

“See hetk,” ohkas tumedanahaline pallivõlur ja jätkas mõni hetk hiljem: “See on Pärnu meeskonna mängijate jaoks väga eriline hetk. Me nägime kaheksa kuud kõvasti vaeva. Me oleme nüüd tšempionid!”

Mis sai Chizoba hinnangul finaalis Tartu Bigbanki vastu otsustavaks? “Ma arvan, et me olime rohkem fokusseeritud. Andsime iga pallivahetuse ajal endast lihtsalt maksimumi.”

Chizoba sai tänu oma rõõmsameelsele olekule Pärnus kõigiga hästi läbi, eriti olulised olid tema jaoks aga kaks Keelt – sidemängija Martti ja peatreener Avo.

“Alustasime hooaega väga halvasti, sest peatreener muutis mu mängustiili. Tänu Avole hakkasin mängima palju kiiremat võrkpalli ja see on toonud edu. Aga Martti näitas end samuti väga heast küljest. Me saavutasime hooaja viimases faasis temaga väga hea klapi. Lisaks tõstmisele oli Martti väga hea ka kaitses ja servil. Ta on üks meie vaieldamatuid liidreid.”

Martti Keele ja Chizoba koostöö klappis finaalseerias pea ideaalselt. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

“Mulle meeldib Avo,” jätkas Chizoba. “Ta on korrektne ja aus inimene. Kui ma mängisin halvasti, siis ta ütles mulle seda otse. Aga kui ma mängisin hästi, ei jätnud ta ka seda enda teada.”

Ent mis saab Chizobast tulevikus? “Ma olen hetkel Eesti liiga parim mängija. Tõin finaalseerias üle 100 punkti – seda on ühe 21-aastase mängija kohta liiga palju!” naeris Chizoba. “Ma ei tea, mis minust edasi saab. Võib-olla jään Pärnusse, aga võib-olla siirdun mujale. Ma arvan, et pean Euroopas end veel tõestama, enne kui näiteks Itaalia liigasse võiksin pääseda.”

Chizoba tegemas pärast mängu fotot oma heast sõbrast Ilja Kovalovist ja tema tüdruksõbrast. | Foto: Karl Rinaldo

2 Comments

  1. Küsimus ajakirjanikule: Miks oli vajalik esimeses lauses tingimata mainida Chizoba nahatooni? Ei näe, mida see juurde annaks või vähemaks võtaks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

2 Comments
scroll to top