fbpx
Close

Tartlased on jõudnud Ojametsaga suusõnalise kokkuleppeni, tulevik sõltub paljuski naistest

Andrei Ojamets. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Tartu Bigbanki võrkpalliklubi loodab juba lähinädalatel suure osa tuleva hooaja meeskonnast paika saada. 

Meeskonna mänedžeri Hendrik Rikandi sõnul on täna kehtiv leping järgmiseks aastaks kolme noormängija Märt Tammearu, Siim Tammearu ja Alex Saaremaaga. “Rääkinud oleme veel mitme praeguse mängijaga, ent lähinädalatel on plaanis teha ära esimesed suured otsused,” ütles Rikand.

Tartlased nelja-aastase vahe järel Credit24 Eesti-Läti ühisliiga võitjaks tüürinud Andrei Ojametsaga soovib klubi koostööd jätkata.

“Suusõnaline kokkulepe on meil Andreiga olemas,” kinnitas Rikand. “Tema puhul peame nüüd eelkõige arutama seda, kuidas naiste EM-finaalturniir ja üleüldiselt naiste koondise juhendamine teda mõjutab ning kas ta jõuab ja tahab mõlemaga edasi tegeleda.”

“Tartu klubi on väga hästi üles ehitatud,” ütles Ojamets eile meeskonnas jätkamist kommenteerides. “Pealegi pole sellist spordikompleksi mitte kusagil mujal Eestis. See on koht, kus, pagan, ma arvan, et iga treener võiks tahta töötada.”

Rikandi sõnul pole sugugi välistatud, et sügisel näeb meeskonnas mängimas kedagi tänavustest leegionäridest ehk Samuel Walkerit, Dmitri Šlominit või Jan Heleniust.

“Ma ei välista neist kellegi jätkamist,” sõnas mänedžer. “Walker üritab esimese hooga leida meeskonda mõnest tugevamast liigast. Samas ütles ta, et talle meeldib Tartus ja kui ta juuni keskpaigaks pole välismaalt soovitud pakkumist saanud, jätkaks ta meie juures. Šlominiga pole me veel rääkinud, aga kindlasti teeme seda. Dima sai küll finaalseeria ajal palju kriitikat, aga tegelikult oli tal hinna ja kvaliteedi suhe paigas. Mõne mängijaga klapibki tõste lihtsalt paremini, mõnega halvemini. Heleniusel on justkui huvi jätkata, aga võimalik, et meie vajaksime tema asemele meeskonda üht ründavamat nurgameest.”

Tartu eestlastest põhimeeste ehk Mart Naaberi, Meelis Kivisilla, Rait Rikbergi, Stefan Kaibaldi ja Hindrek Pulga tulevikuplaanide osas peaks saabuma selgus kevade jooksul.

Loe ka: Andrei Ojamets: pagan, ma arvan, et Tartu on klubi, kus iga treener tahaks töötada

scroll to top