fbpx
Close

Credit24 Meistriliiga avaringi kokkuvõte: domineerijad, üllatajad, ebaõnnestujad ja sümboolsed koosseisud

Ülevalt vasakult: Meelis Kivisild, Rakvere VK, Dmitri Šlomin, Toms Švans, Timo Lõhmus, Aapo Rantanen, Andrei Ojamets, Renet Vanker ja Hindrek Pulk. | Fotod: Riina Vals/SK Duo; Gertrud Alatare/Tallinna Selver

Möödunud nädalaga jõudis lõpule Credit24 Meistriliiga põhiturniiri esimene pool ehk avaring. Et teise ringi mängudega alustatakse juba täna õhtul, kui TalTech võõrustab Rakveret, on paslik teha kiire vahekokkuvõte.

Avaringi domineerija: Tartu Bigbank

Kui koduväljakul saadud üllatuskaotus Tallinna Selverilt kõrvale jätta, tegi Tartu avaringis puhta töö. Kõik Andrei Ojametsa hoolealuste võidud olid seejuures kindlamast kindlamad, isegi Saaremaast, Pärnust ja Riiast saadi jagu suuremate probleemideta. Teise ringi avavoorus kohtub Tartu homme oma rünnakuliidri Hindrek Pulga kunagise koduklubi Selveriga, kus avaneb võimalus võtta magus revanš sügisel juhtunu eest. Ent nagu karikamängud Pärnuga tõestasid, pole Tartu hetkel sugugi parimas seisus ja Selveril tekivad kindlasti taas oma võimalused.

Avaringi pettumus: Pärnu Võrkpalliklubi

Kui pärnakad hooajaeelsetel turniiridel kõik vastased järjepanu teelt maha võtsid, tundus, et Avo Keele meeskond võib naasta mitmeaastase pausi järel tiitlisoonele. Ometi tegi just seesama Pärnu võistkond hooajale klubi ajaloo kõige kehvema alguse, kui kaotas nii Daugavpilsile kui Jekabpilsile. Avaringi kehv vorm tähendas ka seda, et põhiturniiri võidu eest tabelis viiendal kohal paiknevad pärnakad ei võitle. Samas on Pärnu vormikõver pärast Taavet Leppiku naasmist hakanud selgelt tõusma ning erinevalt tartlastest, keda karikavõistlustel kindlalt võideti, on neil võimalik kõik tiitlid tänavu veel koju tuua.

Avaringi suurüllataja: Tallinna Selver

Jah, Selveri meeskonna talendikusest olid teadlikud hooaja eel kõik asjaosalised, ometi ei osanud keegi neile nii kõrget lendu ennustada. Soome ühe tituleerituma noortetreeneri Aapo Rantaneniga paistab klubi olevat tabanud kümnesse, sest noor võistkond mängib üle ootuste küpset võrkpalli. Omaette küsimus on aga mõistagi see, kas Selveril jagub kainet mõistust ka kevadistel medalimängudel, mil kogemuste roll kasvab mitmekordseks.

Avaringi comeback: Riia Tehnikaülikool (RTU)

Viimati pääses Läti klubi Balti liigas esinelikusse kolm hooaega tagasi, kui Jelgava teenis hõbeda. Lõunanaabrite pikaaegne esiklubi Riia jõudis poolfinaali aga viie aasta eest. Nüüd paistab, et pealinnaklubi on viimaks oma staatuse taastanud, sest Raimonds Vilde juhendatav meeskond suudab üle pikkade aastate meie parematele taas tõsist konkurentsi pakkuda ja paikneb liigatabelis teisel kohal. Samas on oht, et tähtsamateks mängudeks jagub Eesti tippudel nii platsile kui selle kõrvale ikkagi rohkem jõudu ja energiat kui Riial, kes treenib meie esitriost oluliselt vähem.

Avaringi rahaotsija: Jelgava Biolars

Vähem kui kolm aastat tagasi mängis Jelgava Balti liiga finaalis ning paistis, et sellest Läti klubist võib kasvada üks liiga tippe. Reaalsus on kujunenud aga vastupidiseks: Jelgava võitis hooaja avamängus Daugavpilsi vastu kaks esimest geimi ning teenis sellega tabelisse ühe punkti, millele lisa pole järgneva üheksa mänguga tulnud. Suurtes rahalistes raskustes vaevlev klubi käib võõrsilmängudel juhusliku koosseisuga ehk nendega, kes parasjagu töölt vaba päeva saavad. Pole välistatud, et Jelgava võib tulevikus sarnaselt Ozolniekile ühisliigast sootuks loobuda.

Avaringi väikeüllataja: TalTech

Tabeli tagumisest poolest on eestlaste rõõmuks kõige enam võrkpallisõpru üllatanud TalTech, kes võitis novembris suurepärast hooaega tegeva Mihkel Nuudi juhtimisel viiest mängust kolm ja liigub nüüdseks juba play-off’i kursil. Edu tabelis üheksandal kohal paikneva Daugavpilsi ees on aga vaid üks punkt. Kaheksa parema hulka pääsemine oleks Janis Sirelpuu hoolealuste jaoks suur asi, sest viimati mängiti kohamänge hooajal 2014/15, kui meeskond oli komplekteeritud profiklubina.

Avaringi nähtamatu: Rakvere Võrkpalliklubi

Eelmistel hooaegadel on Rakvere pakkunud (tõsi, hooaja teises pooles) suurüllatusi nii Balti liiga võitmise (2017) kui ka Tartu väljalülitamise (2018) osas. Tänavu pole Andres Toode meeskond erinevalt teistest Eesti klubidest veel millegi erilisega üllatada suutnud, kuigi materjali peaks suurte hammustamiseks justkui olema küll. Liigatabeli kuues koht ja väikesed vahed eesolijatega annavad ühtpidi lootust põhiturniiri lõpuks kasvõi esikolmikusse kerkida, ent reaalselt vaadates paikneb meeskond samal kohal nagu praegu ilmselt ka paari kuu pärast.

Avaringi küsimärk: Saaremaa Võrkpalliklubi

See, et Saaremaa ei suuda koduseid sarju sarnasel moel domineerida nagu mullu, sai selgeks juba suvel, mil Tartu ja Pärnu eelnevatest hooaegadest oluliselt tugevama meeskonna komplekteerisid. Saarlaste kahvatu hooaja algus oli sellegipoolest üllatav. Hiljutised euromängud Prantsusmaa tipu Poitiers’ga andsid aga viimaks selge signaali, et Saaremaa võib ka tänavu kõigi kuldmedalite eest võidelda, kuigi küsimärke eesotsas tempomeeste põlvevigastustega jagub tänaseni.

Tabeliseis.

Credit24 Meistriliiga avaringi sümboolne koosseis: 
Diagonaalründaja: Hindrek Pulk (Tartu Bigbank)
Nurgaründajad: Aleksanders Avdejevs (Riia) ja Oliver Orav (Tallinna Selver)
Temporündajad: Toms Švans (Pärnu VK) ja Reimo Rannar (Rakvere VK)
Sidemängija: Renet Vanker (Tallinna Selver)
Liberod: Rait Rikberg (Tartu Bigbank) ja Johan Vahter (Saaremaa VK)
Treener: Aapo Rantanen (Tallinna Selver)

Avaringi teine koosseis:
Diagonaalründaja: Timo Lõhmus (Tallinna Selver)
Nurgaründajad: Ilja Kovalov (Pärnu VK) ja Eddie Rivera (Saaremaa VK)
Temporündajad: Meelis Kivisild (Tartu Bigbank) ja Vladislavs Blumbergs (Jekabpils)
Sidemängija: Dmitri Šlomin (Tartu Bigbank)
Liberod: Alari Saar (Rakvere VK) ja Ingars Ivanovs (Limbaži)
Treener: Andrei Ojamets (Tartu Bigbank)

One Comment

 1. Viimati pääses Läti klubi Balti liigas esinelikusse kolm hooaega tagasi, kui Jelgava teenis hõbeda. Lõunanaabrite pikaaegne esiklubi Riia jõudis poolfinaali aga viie aasta eest
  See pole tõsi ju.

  Hooaeg 2017/2018
  Credit24 Meistriliiga paremusjärjestus:
  1. Saaremaa VK
  2. Pärnu VK
  3. SK Jēkabpils Lūši
  4. Rakvere VK

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

One Comment
scroll to top