fbpx
Close

Daniel Maciel: olen küpsem kui TTÜ-s mängides, ma ei raiska enam energiat karjumisele

Daniel Maciel on Saaremaa meeskonda juba kenasti sulandunud. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Eesti võrkpalliliiga üheks viimaste aegade armastatumaks leegionäriks võib pidada Daniel Macieli, kes mängib uuel hooajal Saaremaa Võrkpalliklubi ridades.

“Oleme palju füüsilist põhja ladunud kogu ettevalmistusperioodi jooksul. Sellel on olnud selgelt fookus. Tehnilisi asju on praegu raske kontrollida, kuna tulime siia raskete trennide pealt,” ütles 31-aastane Maciel Tartus toimunud kontrollturniiril. Maciel kogus nelja mänguga 58 punkti (+25) ja oli klubi resultatiivseim, samas meeskondlikult jäi saarlaste parimaks tulemuseks viik Tartuga.

Maciel tegi Eestiga esmakordselt tutvust 2014. aasta sügisel, kui liitus Tallinna Tehnikaülikooli meeskonnaga. Vahepealse aja jooksul on ta teeninud leiba nii Tšehhis, Araabia Ühendemiraatides, Itaalias, Prantsusmaal kui ka Indoneesias.

“Olen küpsem mängija kui TTÜ-s mängides,” muigas emotsionaalsusega toona silma jäänud brasiillane. “Ma ei raiska enam energiat karjumisele, vaid hoian seda mängimiseks. Praegu, hooaja eel, pole ma kindlasti veel parimas vormis, arenemisruumi on küllaga.”

Kui palju ootab Maciel 2. oktoobril Tallinnas toimuvat Credit24 Meistriliiga uue hooaja avamängu, kus Saaremaa kohtub just Tehnikaülikooliga? “Kõvasti ootan! Janis Sirelpuu, Uku Rummi ja kogu meeskond peab olema valmis,” vastas Maciel, kes mängib meeleldi nii diagonaal- kui ka nurgaründaja kohal.

Saaremaa sidemängijaid, šveitslast Reto Gigerit ja lätlast Artis Caicsi hindab Maciel kõrgelt. “Nad on päris sarnased sidemängijad. Mõlemad on pikad, hea bloki ja hea serviga. Nendega pole üldse raske mängida, meil on hea teineteisemõistmine,” kiitis Maciel.

Heasüdamliku ja avatud võrkpallurina tuntud Maciel ei pea eurosarjas mängimist kohalikest võistlustest olulisemaks, vaid soovib igal pool edu saavutada.

“Minu jaoks on kõik oluline. Kui keskendud ainult ühele turniirile, võid komistada. Hooaega tuleb võtta samm-sammult. Peame keskenduma alati antud hetkele,” lisas Maciel.

Intervjuu Daniel Macieliga (video on tehtud laupäeva õhtul pärast 2:2 viiki Tartuga):

scroll to top