fbpx
Close

Eesti 4×4 meistrivõistlustel näeb palju tipptegijaid, TalTech tõmbab välja jokkeri

Dmitri Korotkov tuleb väljakule TalTechi ridades. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Laupäeval Tallinnas Kakumäel Haveni sadamas toimuvatel Optibet 4×4 rannavõrkpalli Eesti meistrivõistlustel lööb meeste konkurentsis kaasa viis meistriliigaklubi ja Eesti koondislastest kokku pandud võistkond.

Juuni lõpus ühist laagrit alustava Eesti koondise ridades jooksevad väljakule Robert Täht, Ardo Kreek, Oliver Venno, Kristo Kollo, Markkus Keel ja Andri Aganits. Koondislasi võib pidada põhjendatult ka turniiri favoriitideks.

Konkurentsist koondislaste võistkonnal siiski puudust ei tule, sest rahvusmeeskonna mängijaid leiab mujaltki. Näiteks Saaremaa meeskonna ridades näeb mängimas tänaseid saalikoondislasi Keith Pupartit, Henri Treialit ja Johan Vahterit ning rahvusmeeskonna pikaaegset liiget, äsja rannavolle Eesti karikaetapil Rakveres medalimängudele jõudnud Rauno Tammet.

Tartu Bigbank jätab vanad ja kogenud ehk Kert Toobali ja Rait Rikbergi koju ning läheb peale noorte võimsuse ja uljusega. Tartlaste koosseisust leiab muuhulgas Eesti saalikoondislased Märt Tammearu, Alex Saaremaa ja Stefan Kaibaldi, aga ka tänavusele vollesuvele tõsiselt keskenduvad Siim Tammearu ja Mihkel Tanila.

Tallinna Selver läheb turniirile mõõdukalt noore võistkonnaga, mida veab täna oma võrkpallikarjääris juba rannavollele keskenduma asunud Timo Lõhmus. Eesti koondise praegustest liikmetest on võistkonnas Renet Vanker ja Sten Vahtras.

TalTechi tuntumate nimede hulka võib pidada nende saalimeeskonna rünnakuliidrit Mihkel Nuuta ja rannavolles omaealiste parima duo koos Kaur Erik Kaisiga moodustavat Rasmus Meiuse. Tallinna Tehnikaülikooli põnevaim liige on sel turniiril aga Dmitri Korotkov, kes on mänginud meeskonnas mõne aasta eest, kuid teenis viimastel hooaegadel leiba Belgias. Et Korotkovi lisandumist tuleb pidada väikeseks üllatuseks ja tegu on Eesti ühe parema rannavõrkpalluriga, võib teda nimetada kogu turniiri jokkeriks.

Kõige kehvema koosseisuga läheb turniirile vastu Pärnu Võrkpalliklubi, kus lõppenud hooaja põhimeestest on väljakul vaid Tony Tammiksaar. Eemale jäävad nii neli leegionäri – välismängijad turniiril ei osale – kui ka Taavet Leppik, Martti Keel ja Silver Maar.

Saaremaa Võrkpalliklubi:
Keith Pupart
Henri Treial
Helar Jalg
Alari Saar
Johan Vahter
Rauno Tamme

Tartu Bigbank:
Märt Tammearu
Siim Tammearu
Alex Saaremaa
Stefan Kaibald
Hergo Hansman
Mihkel Tanila

Tallinna Selver:
Renet Vanker
Rauno Haidla
Sten Vahtras
Mihkel Varblane
Helger Hääl
Timo Lõhmus

Pärnu Võrkpalliklubi:
Richard Voogel
Tony Tammiksaar
Allar Keskülla
Sander Kasela
Karl Mattias Prangli
Markus Veltson

Eesti saalikoondise rannamehed:
Robert Täht
Ardo Kreek
Oliver Venno
Kristo Kollo
Markkus Keel
Andri Aganits

TalTech:
Rasmus Meius
Tamur Viidalepp
Mihkel Nuut
Cris Karlis Lepp
Dmitri Korotkov

Mehed alustavad mängimisega laupäeva hommikul kell 10:00, naiskondade esimene mäng algab kell 11:00.

Meeste turniiri orienteeruv ajakava:
10.00 alagrupi 1. mäng
10.50 alagrupi 2. mäng
11.40 alagrupi 3. mäng
13.00 veerandfinaalid
14.00 1. poolfinaal
15.00 2. poolfinaal
16.00 3. – 4. koht
17.00 Finaal

scroll to top