fbpx
Close

Eesti jäi loosi tahtel EM-valikturniiri korraldusõiguseta, kuid olukord võib veel muutuda

Eesti rahvusnaiskond. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Euroopa võrkpalliliit (CEV) kinnitas eelmisel nädalal naiste EM-valikturniiri A-alagrupi võõrustajaks Valgevene, kes osutus valituks tänu loosile.

Augusti teises pooles Valgevene, Eesti ja Šveitsi osalusel toimuva alagrupiturniiri läbiviimisest oli huvitatud ka Eesti võrkpalliliit.

“Meie pakkumine oli odavam ja paremate tingimustega, aga kahjuks loosiõnn meid seekord ei soosinud,” ütles koondise mänedžer Mihkel Sagar Võrkpall24’le.

Võrkpalliliidu presidendi Hanno Pevkuri sõnul pole siiski välistatud, et Eesti korraldusõiguse veel saada võiks.

“Turniiri Valgevenes toimumine sõltub tervisenäitajatest. Juhul kui kohalikud võimud annavad loa turniiri läbiviimiseks, on ka CEV selleks valmis. Teine küsimus on aga see, kas meie ja Šveits oleme nõus Valgevenes mängima, kui seal on ka augustis koroonaviirusesse nakatunute arv suur. Kui näiteks Eesti riik ei soovita sel perioodil Valgevenesse reisida, siis ei tahaks me seda riski võtta. Augusti esimeseks nädalaks peaks kõik lõplikult selgeks saama. Kui tekib võimalus, on meil valmisolek turniir Tartus korraldada olemas,” sõnas Pevkur.

Valgevene on ametlike andmete põhjal koroonaviirusesse nakatunute arvult Euroopa seitsmes riik 62 000 juhtumiga. Viimase ööpäeva jooksul nakatus seal viirusesse 405 inimest, tõsi, numbrid on viimasel ajal selgelt kahanemas.

EM-valikturniir peaks toimuma 16. kuni 23. augustini. Kolm naiskonda mängivad omavahel kahel korral läbi ja selgitavad sel viisil kaks finaalturniirile pääsejat.

2021. aasta EM-finaalturniir peetakse Serbias, Horvaatias, Bulgaarias ja Rumeenias.

scroll to top