fbpx
Close

Eesti koondis loodab suvel teha debüüdi Saku suurhallis

Saku suurhall. | Foto: Saku suurhalli koduleht

Eesti võrkpalliliit esitas juba mõnda aega tagasi Euroopa alaliidule taotluse korraldada juuni teises pooles meeste Kuldliiga finaalturniir. Nagu selgub, loodetakse tähtsad mängud tuua esmakordselt Saku suurhalli.

Kui suurhalli avamise järel ehk 21. sajandi esimestel aastatel peeti moodsal areenil üksikuid võrkpallimatše – mängis ju Pärnu oma Meistrite liiga kohtumisedki just Rocca al Mares -, siis viimasel kümnendil pole meie parimal pallimängualal sinna asja olnud. Eesti täiskasvanute koondised pole seejuures kunagi suurhallis mänginud.

“Näiteks üks põhjus, miks Eesti koondis pole varem suurhallis mänginud, peitub areeni põrandas. Nimelt tehti suurhalli põranda ehitamisel viga ning võrkpallipostide hülsid ei klappinud. Suveks peaks probleem olema lahendatud,” ütleb Eesti võrkpalliliidu president Hanno Pevkur Võrkpall24.ee‘le.

Eelmise nädala seisuga peaks lisaks Eestile olema turniiri korraldamisest huvitatud veel üks riik. Lõplik tõde selgub aga alles kolme nädala pärast, sest tähtaega pikendati 31. jaanuarini.

“Enne jaanuari lõppu pole võimalik midagi kindlalt öelda. Pole välistatud, et Eesti on lõpuks suisa ainus, kes korraldamisõigust taotleb,” arutleb Pevkur. Euroopa võrkpalliliit tõstis korraldamistasu mulluselt 50 000 eurolt 100 000 euroni ning võimalik, et just seetõttu on huvi nelja meeskonna finaalturniiri läbiviimiseks olnud leige.

“Sügavat põhjust korraldamistasu tõstmisel pole,” tõdeb Pevkur. “Öeldakse lihtsalt, et tegu on kõrgetasemelise ja väärustliku turniiriga ning sellest tulenevalt peab ka korraldamise eest rohkem raha välja käima. Samas suunab CEV selle summa tagasi Kuldliiga auhinnarahadeks ja muudeks korralduskuludeks.”

Euroopa Kuldliiga võitja teenib 125 000, teine koht 80 000, kolmas 60 000 ja neljas 40 000 eurot. Lisaks laekub koondise pangakontole iga võidu eest 2000 ja kaotuse eest 1000 eurot. Euroopa Kuldliiga osavõtumaks on 25 000 eurot.

“Juhul, kui Eesti saab korraldusõiguse, võiks sellest kujuneda Eesti võrkpallile üks meeldejääv nädalavahetus,” usub Pevkur. “Täis Saku suurhall tähendab umbes 6000-7000 pealtvaatajat. Lisaks Euroopa Kuldliiga võitja selgitamisele on tegu ju ka valikturniiriga Maailmaliiga Challenger turniirile pääsemisel.”

Kuldliigas osaleb 12 meeskonda ja 12 naiskonda, Hõbeliigas teeb kaasa 8 meeskonda ja 8 naiskonda. Kuldliiga võitja ja hõbemedali omanik pääsevad osalema FIVB Challenger Cupile, et võidelda pileti eest Rahvuste Liigasse. Eesti meeskond kuulub Kuldliigas B-alagruppi koos tänavuse MM-i kaheksanda meeskonna Hollandi ning Hispaania ja Horvaatiaga. Eesti koondise alagrupimängud peetakse Tartus. Alagrupid moodustati vastavalt Euroopa koondiste reitingutabelile. Esimesed alagrupimängud peetakse 25.-26. mail, finaalturniir toimub 22.-23. juunil.

*Euroopa Hõbeliigas (ka naistel) on kõik summad poole väiksemad.

scroll to top