fbpx
Close

Esialgne info osutus valeks: Eesti tõusis maailma edetabelis 12 kohta, kuid OM-kvalifikatsiooniturniirile ilmselt ei pääse

Kristo Kollo ja Kert Toobal koos koondise abitreeneri Rainer Vassiljeviga. | Foto: volley.ee

Järgmise aasta augustis selgitavad 24 maailma tugevamat võrkpalliriiki esimesed Tokyo olümpiale pääsevad meeskonnad. Kui Poola tunnustatud spordiportaali Sportowe Fakty andmetel pääses Eesti eelviimasena valitute sekka, siis täna õhtul ilmunud ametliku info kohaselt jäi meie meeskond hoopis esimesena nimekirjast välja.

Ühtpidi on põhjust justkui rõõmustamiseks, sest Eesti kerkis võrreldes eelmise aastaga maailma edetabelis suisa 12 kohta, paiknedes nüüd 26. kohal. Kuna Jaapan pääseb korraldajana otse Tokyo olümpiale, tähendab see aga, et Gheorghe Cretu hoolealused on valikturniirile kvalifitseerumise edetabelis 25. ehk esimesed, kes jäävad ukse taha.

Euroopast pääsesid kvalifikatsiooniturniirile vaid Itaalia, Poola, Venemaa, Prantsusmaa, Serbia, Belgia, Bulgaaria, Holland, Sloveenia ja Soome.

Täna ei saa siiski täielikult välistada Eesti osalemise kvalifikatsiooniturniiril, sest 1. detsembriks saab selgeks, kas kõik 24 koondist võtsid kutse vastu. Juhul, kui keegi otsustab loobuda, saame kutse automaatselt meie. Kui kõik koondised võtavad kutse vastu, võib meil tekkida võimalus OM-pääsme püüdmiseks lisavalikturniiril, kuid see sõltub sellest, kui paljud Euroopa koondised pääsevad kvalifikatsiooniturniirilt otse olümpiale.

Alagrupimängud peetakse järgmise aasta 9.-11. augustini ning kuue alagrupi võitjad edenevad otse olümpiale. Ülejäänud kohad mängitakse välja 2020. aasta jaanuaris, seejuures Euroopast saab lisavalikturniirilt edasi vaid üks koondis. Tokyo olümpial tehakse võrkpalliturniiriga algust 2020. aasta 25. juulil.

Maailma edetabeli juhina lõpetab ka selle aasta Brasiilia, kellele järgnevad USA ja ühe koha tõusnud Itaalia. Maailmameistriks kroonitud Poola langes omalaadse punktisüsteemi tõttu aga ühe positsiooni võrra ja on nüüd neljas. Läti koondis tegi Avo Keele juhendamisel suisa 29-kohalise tõusu ja paikneb nüüd 65. tabelireal.

Värske maailma edetabel. Allikas: FIVB

 

 

scroll to top