fbpx
Close

Eesti naiskond üllatab Rootsi koondist kavala vangerdusega

Kristel Moor (paremal üleval) esindab koos Eliise Hollase, Polina Bratuhhina-Pitou ja Kristiine Miileniga tänavu Prantsusmaa klubi Terville’i. Nüüd ollakse taas koos väljas koondise eest. | Foto: erakogu

EM-finaalturniirist unistav Eesti võrkpallinaiskond kohtub täna Tartus valiksarja viiendas ehk eelviimases voorus Rootsiga. Temporündaja Eliise Hollase vigastuse tõttu on treenerid ülitähtsa mängu eel teinud huvitava vangerduse.

Hollase asemel alustab mängu põhikoosseisus Kristel Moor, keda võrkpallirahvas tunneb viimastest aastatest kui diagonaalründajat. Ent enne välismaale siirdumist tegutses Moor Eestis aga aastaid just keskblokeerija kohal. Osad ala spetsialistid usuvad tänaseni, et temporündaja positsioon ongi Moorile tegelikult sobivam.

Pole välistatud, et antud lüke ei muuda Eesti naiskonda nõrgemaks, vaid hoopis tugevamaks, sest Moor toob koondisele lisaks üllatusmomendile juurde ka pikkust (rünnakuulatus 305 sentimeetrit) ja mitmekülgsust (tegu on vasakukäelise mängijaga).

Hollase kõrval jääb mängust eemale ka Anu Ennok, kes vigastas nädala keskel treeningul säärelihast. Nurgaründaja positsioonil peaks vangerdamisruumi õnneks jaguma, sest võrdsel tasemel valikutena on peatreener Andrei Ojametsal võtta nii Kristiine Miilen, Polina Bratuhhina-Pitou kui ka Nette Peit.

scroll to top