fbpx
Close

Eesti naiskonnaga EM-pileti eest võitlev Tšehhi loovutas Soomele punkti

Tšehhi koondis tänase mängu hümnide ajal. | Foto: CEV

2019. aasta naiste EM-valikturniiril sündis täna Eesti alagrupis väike üllatus, kui Tšehhi alistas edasipääsu juba varem kindlustanud Soome “kõigest” 3:2 (17, -20, -18, 19, 9). Meile on see mõistagi hea uudis.

Võitjate punktisaak jagunes Jindrichuv Hradecis toimunud mängus äärmiselt ühtlaselt, resultatiivseimaks kerkis lõpuks 19 punkti (+16) kogunud Gabriela Orvosova. Mitme suvistel valiksarjamängudel säranud põhinaiseta mänginud Soomele (Pauliina Vilponen lõpetas karjääri ja Piia Korhonen jäi eemale) tõi Salla Karhu 23 punkti (+13).

Olgugi et tänapäeva reeglite järgi tähendab 3:2 võit kahte, mitte kolme punkti, mille andnuks 3:0 või 3:1 tulemus, ei muutunud Eesti koondise seis just märgatavalt paremaks, sest esmajärjekorras loetakse võite. Selleks, et alagrupist teisena EM-finaalturniirile pääseda, vajame kahes eesseisvas mängus (kodus Rootsi ja võõrsil Soome vastu) kindlasti võidu- ja punktilisa. Tšehhitarid kohtuvad viimases voorus võõrsil Rootsiga, kellel on samuti teoreetiliselt veel võimalik EM-ile pääseda.

Tabeliseis (võite, kaotusi):
1. Soome 4-1 (11 p)
2. Tšehhi 2-3 (8 p)
3. Eesti 2-2 (6 p)
4. Rootsi 1-3 (2 p)

*Esmalt loetakse võite, seejärel punkte.

scroll to top