Eestlaste duell eurosarjas: Venno ja Galatasaray said Kollo ja Galati üle seljavõidu

Kristo Kollo ja Oliver Venno tänase kohtumise raames vestlemas. | Foto: CEV

CEV Cupi kaheksandikfinaali avavaatuses teenisid Oliver Venno ja Istanbuli Galatasaray kodus 3:0 (26:24, 25:21, 25:20) võidu Kristo Kollo ja Galati Arcada üle.

Nagu juba harjumuseks kujunenud, oli 29-aastane Venno taaskord resultatiivseim, kogudes meeskonna arvele 16 punkti (+13). Eestlasest diagonaalründaja realiseeris 27 tõstest 15 (56%) ning tõi ühe blokipunkti.

30-aastane Kollo kuulus külalismeeskonna algkoosseisu, tegi kaasa kaks geimi ja tõi võistkonnale 3 punkti (+1). Nurgaründaja realiseeris 4 tõstest 2 (50%) ja lõi ühe serviässa. Vastuvõtul jäi Kollo samuti alla oma parematele päevadele – protsendiks vaid 30.

Kui vastuvõtuprotsendid olid mõlemal võistkonnal võrdsed (52), siis rünnakuprotsendiks oli võitjatel 54 ja kaotajatel 51.

Korduskohtumine Galatasaray ja Galati vahel peetakse Rumeenias 12. veebruaril. Paari võitja kohtub veerandfinaalis sakslaste Frankfurti United Volleys’ga või türklaste Izmiri Arkasega.