Saaremaa Võrkpalliklubi andis edu käest ja kaotas maratonlahingu Hispaania esiklubile

Javier Jimenez ja Daniel Maciel mänguolukorras. | Foto: Irina Mägi/Saaremaa VK

Saaremaa Võrkpalliklubi pidas täna CEV Challenge Cupi kaheksandikfinaalis avakohtumise, kaotades Kuressaares suurearvulise publiku ees närvesööva matši 2:3 (23, -21, 23, -26, -13). Mäng kestis 2 tundi ja 25 minutit.

Saaremaa tänases algkoosseisus üllatusi polnud: sidemängija Reto Giger, diagonaalründaja Daniel Maciel, nurgaründajad Javier Jimenez ja Keith Pupart, temporündajad Henri Treial ja Beau Graham ning liberod Alari Saar ja Johan Vahter. Vahetusest sekkusid pikemaks ajaks platsile diagonaalründaja Markus Uuskari ja sidemängija Artis Caics.

Saaremaa rünnakuid hoidis täna üleval Javier Jimenez, kes tõi kodumeeskonna parimana 22 punkti (+16). Kuubakas realiseeris 36 tõstest 20 (56%), ka tema servi vastuvõtt oli sedapuhku korralik (45%). Keith Pupart ja Daniel Maciel lisasid 13 punkti (+12 ja +9) ning Henri Treial 11 punkti (+6). Hispaania hetke esiklubile tõi Pablo Koukartsev 28 (+21) ja Guilherme Magnani Hage 25 punkti (+15).

Korduskohtumine toimub 13. veebruaril Lõuna-Hispaanias. Mängu 3:0 või 3:1 võit viiks Saaremaa edasi, 3:2 võidu korral ootaks ees kuldne geim ning kaotuse puhul langeks Eesti klubi konkurentsist.

Paari võitja kohtub veerandfinaalis suure tõenäosusega Itaalia hiiu Milanoga, kes peab veel enne jagu saama avaringis Pärnut võitnud horvaatide Ribola Kaštela Mladostist.