Egonu püstitas järjekordse rekordi ja vedas Conegliano Itaalia meistritiitlini

Võidukas Conegliano naiskond. | Foto: Rubin/LVF

Eile õhtul selgus Itaalias naiste võrkpallimeister, kui tiitlikaitsja Conegliano Imoco Volley alistas üllatavalt põnevaks kujunenud finaalseerias Novara Igor Gorgonzola naiskonna. MVP auhind omistati Paola Egonule, kes võttis oma nimele järjekordse Itaalia liiga punktirekordi.

Nii põnevat finaalseeriat ei osanud ilmselt mitte keegi ette ennustada. Juba esimene finaalkohtumine kestis kaks minutit alla kolme tunni ja ainuüksi teine geim oli korralik maraton – 50 minutit väldanud vaatus lõppes kodunaiskonna kasuks alles seisul 40-38. Mäng venis viiendasse geimi ja lõpuks suutis tiitlikaitsja Conegliano tulemusega 3:2 (23:25, 40:38, 26:24, 25:23, 15:9) seerias 1:0 juhtima minna. Finaalseeria teises vaatuses suutsid “pantrid” kiiremini oma paremuse maksma panna: mäng võideti 3:1 (31:29, 24:26, 25:18, 25:22) ja meistrikarikas rändas oodatult Conegliano Imoco Volley auhinnakappi.

Paola Egonu, võiduka naiskonna diagonaalründaja, sooritas esimeses finaalkohtumises taas liiga punktirekordi, kui tõi Conegliano kasuks 47 (!) punkti. Ka eelmise rekordi omanik oli just tema. Aastal 2016, kui itaallanna mängis veel Itaalia noortekoondise klubi Club Italia ridades, suutis ta enda nimele kirjutada 46 punkti. Egonu oli tol hetkel vaid 17-aastane.

Conegliano Imoco Volley jaoks on tänavune meistritiitel ajaloo neljas, varasemad pärinevad aastatest 2016, 2018 ja 2019. Veneto regiooni klubi on seega lähimineviku Itaalia võrkpalli valitsejanna. Ka sel hooajal polnud Conegliano triumf mingi üllatus, sest põhihooajal ei kaotatud ühtegi tabelipunkti (kõik mängud võideti tulemusega 3:0 või 3:1). Üllatada võib aga fakt, et juba eelmainitud superstaar Egonu tähistab sellega alles oma esimest Itaalia meistritiitlit – eelmisel hooajal auhindu pandeemia tõttu välja ei jagatud, kuigi Conegliano domineeris liigat ka toona. 23-aastane Egonu valiti ka finaalseeria MVP-ks.

Finaalseeria MVP Paola Egonu. | Foto: Rubin/LVF

Conegliano jaoks pole hooaeg aga lõppenud, sest heidelda tuleb veel ühe tiitli eest. Nimelt toimub 1. mail Veronas CEV Meistrite Liiga finaal, kus vastne Itaalia meister läheb vastamisi samuti värskelt Türgi meistriks kroonitud Istanbuli Vakifbankiga. Seega on eesolev mäng natuke ka põhimõtteline, sest juba aastaid on õhus olnud küsimus: kummas siis ikkagi paremat võrkpalli mängitakse, kas Itaalias või Türgis?