Kes keda? Naiste EM-i kullamatšis näeb eelmise MM-i finaali kordusetendust

24-aastane Tijana Boškovic rünnakul EM-i poolfinaalis Türgi vastu. | Foto: CEV

Laupäeval tõmmatakse joon alla naiste EM-finaalturniirile. Finaali on jõudnud eelmise MM-i finalistid Serbia ja Itaalia.

Nelja parima hulka jõudsid eeldatavad favoriidid. Esimeses poolfinaalis kohtusid kodupubliku ees mängiv Serbia ning Türgi. Kuni viimase geimini oli tegu tõelise põnevusetendusega, kus kaht tugevat naiskonda lahutas minimaalne vahe. Staarpommitajate duellis jäi peale vanem ja kogenum, kui serblanna Tijana Boškovic kogus 39 punkti (efektiivsusnäitaja +30), 21-aastane Ebrar Karakurt Türgi poolelt piirdus 23 punktiga (+18).

Serbia 3:1 (32:34, 28:26, 25:23, 25:13) võidumängus türklannade üle kirjutati ümber ka ajalooraamatuid. Vasakukäelise diagonaalründaja Tijana Boškovici nimele läks uus naiste rünnakukiiruse rekord, kui 24-aastase serblanna lõi rünnakul palli maha kiirusega 110,3 km/h. Senine tippmark kuulus Kanada mängijale Kiera Van Rykile (108,1 km/h). Boškovic hoiab selles edetabelis ka kolmandat kohta, kui tänavusel EM-il kohtumises Venemaaga mõõdeti tema rünnaku kiiruseks 107,5 km/h.

Itaalia naiskond jõudis võiduga Hollandi üle 12 aasta järel taas EM-i kullamänguni. | Foto: CEV

Serblannadele astub vastu Itaalia, kes jõudis 3:1 (25:19, 25:17, 16:25, 25:18) võiduga Hollandi üle 12 aasta järel taas EM-i finaali. Eelmise MM-i hõbemedalistide itaallannade suurim punktikütt oli oodatult diagonaalründaja Paola Egonu, kes kogus 24 punkti (+16). Hollandlannade poolt jäi nende tugevaimate ründajate Anne Buijsi ja Nika Daalderopi panus tagasihoidlikuks, kogudes vastavalt 9 (-1) ja 14 (+8) punkti.

Eelmise MM-i kordusetenduses saab aga Itaalial raske olema. Kui kolm aastat tagasi suudeti mäng viia otsustavasse geimi, siis eelduste kohaselt on Serbia naiskond siiski tänavu oluliselt tugevam. Viimati kohtusid võistkonnad omavahel Tokyo olümpiamängude veerandfinaalis, kus serblannad said veenva 3:0 (25:21, 25:14, 25:21) võidu.

Pronksi eest heitlevad laupäeval kell 17.00 algavas mängus Holland ja Türgi. Tulpidemaa naiskond tahab saada revanši alagrupiturniiril saadud kindla 0:3 (21:25, 21:25, 20:25) kaotuse eest.

Naiste EM-i finaali Serbia ja Itaalia vahel saab jälgida laupäeval kell 20.55 Postimehe ja Duo5 vahendusel.