Itaallannad suutsid peatada Boškovici, tasuks EM-tiitel

Itaalia ei lasknud Serbial võtta kolmandat järjestikust EM-tiitlit. | Foto: CEV

Laupäeva õhtul tõmmati joon alla naiste Euroopa meistrivõistlustele. Kodupubliku ees mänginud serblannad kaotasid kullamängus 1:3 (26:24, 22:25, 19:25, 11:25) Itaalia naiskonnale.

Serbia läks EM-i finaali mängima favoriidi staatuses. Esimeses geimis suutsid serblannad olla otsustavatel hetkedel kindlamad, teenides geimivõidu 26:24. Märkimisväärne on see, et esimeses geimis realiseerisid Serbia temporündajad rünnakuid sajaprotsendiliselt.

See jäi aga serblannade viimaseks võiduhõiskeks, sest edasi õnnestus Itaalial võita järgmised kolm geimi. Silma jäi tõsiasi, et Serbia staarründaja Tijana Boškovici panus jäi tavapärasest oluliselt tagasihoidlikumaks. 24-aastase mängunaise kontole kogunes lõpuks (tema kohta vaid) 20 punkti (efektiivsusnäitaja +11, 40%).

Lisaks olid itaallannad ohtlikumad pallingul. Seda näitab ainuüksi võistkondade vastuvõtuprotsentide erinevus – Serbial 40%, Itaalial 48%. Saapamaa naised servisid kokku 8 pallinguässa, Serbia vaid ühe.

Rünnakuid suutsid itaallannad realiseerida kahes viimases geimis vastavalt 56- ja 50-protsendiliselt. Serblannadel oli kolmandas geimis vastav näitaja 41%. Neljandas geimis, kui kahe naiskonna vahe kärises eriti suureks, ründas Serbia vaid 22% efektiivsusega.

Võitjate poolelt säras Paola Egonu, kes kogus 29 punkti (+19, 53%). Teda toetasid nurgaründajad: naiskonna kapteni, 26-aastase Miriam Sylla arvele jäi 20 punkti (+13, 54%), 21-aastane Elena Pietrini lisas 13 silma (+10, 44%).

Itaalia naiskonnale oli see läbi aegade kolmas EM-tiitel. Viimati triumfeeriti Vana Maailma tiitlivõistlustel 12 aastat tagasi.

Pronksikohtumises sai Türgi 3:0 (25:20, 25:19, 25:23) jagu Hollandi naiskonnast.