fbpx
Close

Ei karju ja ei sõimagi!? Venemaa on kerkinud Sammelvuo taktikepi all hirmkõvasse hoogu

Tuomas Sammelvuo juhendamisstiiliga kohanemine on venelastel sujunud muretult. | Foto: FIVB

Venemaa rahvusmeeskond on võitnud Rahvuste liigas (varasem Maailmaliiga) kuus mängu järjest ning heitleb esikoha eest.

Soomlase Tuomas Sammelvuo ametlik debüüt idanaabrite koondise eesotsas lõppes maikuus 1:3 kaotusega Prantsusmaale, ent seejärel pole venelased enam vääratanud. Järjepanu on alistatud nii Jaapan, Serbia, Portugal USA, Itaalia kui Poola. Võrkpalli suurriikide USA ja Itaalia üle võeti seejuures kindlamast kindlam 3:0 võit, Poola vastu haarati eile mänguohjad enda kätte pärast ebaõnnestunud avageimi. Venemaa hetke kaks kuulsamat meest ehk Maksim Mihhailov ja Dmitri Musserski pole seejuures koondiseski.

Venemaa suurim punktikütt on olnud suve alguses 23-aastane diagonaalründaja Viktori Poletajev, kes tuli koos Sammelvuoga kuu aega tagasi Kemerovo Kuzbassi ridades Venemaa meistriks.

Venemaa mängijad sõnavad kohalikus meedias, et meeskonnas olev õhustik on muutunud pärast treenerivahetust kardinaalselt. Treener pole enam kuri ja ropu suuga türann, nagu Venemaal kombeks, vaid intelligentne ja rahulik innustaja. Ja tulemusi vaadates paistab soomlase stiil mängijatele sobivat.

Kuus võitu ja üks kaotus on täna lisaks Venemaale veel Iraanil, Prantsusmaal ja Brasiilial. Kõige kehvemini on 16 võistkonna seas alustanud suve Austraalia ja Hiina, kel kirjas vaid üks võit. Sel nädalavahetusel on Rahvuste liigas kavas veel mitukümmend kohtumist.

Tabeliseis ja tulemused

Viktor Poletajev (nr 15) on vedanud Venemaa rünnakuid. | Foto: FIVB

 

scroll to top