fbpx
Close

Kaheksandikfinaaliks on küpsemas suur slaavi vastasseis

Mängus Portugaliga põhimeestele puhkust andnud Serbiat ootab kaheksandikfinaalis suure tõenäosusega ees olümpiahõbe Venemaa. | Foto: CEV

EM-finaalturniiri alagrupivoor hakkab vaikselt lõpusirgele jõudma. Esimesed sõelmängud peetakse juba laupäeval, 11. septembril. Esmaspäevastes mängudes suutis Holland osmanite võiduseeria lõpetada, suured võrkpallimaad Itaalia ja Poola olid samuti võidukad.

Belglane Vital Heynen võttis Poola koondise eesotsas vastu rahvuskaaslased, kuid neile kuigi palju sõnaõigust ei andnud. Poola marssis kodupubliku ees järjekordse 3:0 (25:18, 26:24, 25:16) võiduni. Kui viimases alagrupimängus Ukraina vastu ei vääratata (mis on väga ebatõenäoline), kuulub grupi esikoht just Poolale.

Poola järel A-alagrupis teisel kohal püsiv tiitlikaitsja Serbia andis mängus Portugaliga lisaks vigastatud Nemanja Petricile puhkust ka Aleksandar Atanasijevicile ja Uros Kovacevicile. See aga serblasi ei heidutanud ning Pürenee poolsaare võistkonna üle saavutati kindel 3:1 (25:15, 25:21, 22:25, 25:17) võit.

Teisipäevastes mängudes on Serbia vastaseks Kreeka ning suure tõenäosusega mängivad alagrupi kolmanda koha peale Ukraina ja Belgia.

Nimir tassib Hollandit alagrupivõidu suunas. | Foto: CEV

Tamperes C-alagrupis lükkas Holland nende diagonaalründaja Nimir Abdel-Aziziga eesotsas ümber türklaste võiduseeria, alistades osmanite võistkonna 3:1 (22:25, 27:25, 27:25, 25:23). Nimiri arvele kogunes lausa 34 punkti (efektiivsusnäitaja +28, rünnakute realiseerimine 55%), sealhulgas 3 blokisilma ja 4 pallinguässa.

Olgugi et mõlemad koondised on alagrupist edasipääsu kindlustanud, on nüüd tulpidemaa võistkonnal paremad šansid alagrupis triumfeerida ning kaheksandikfinaalis kohtuda (suure tõenäosusega) Ukrainaga.

Päeva teises mängus sai turniiril esimese võidu Hispaania, kes alistas 3:1 (25:23, 21:25, 30:28, 25:15) Põhja-Makedoonia. Edasipääsulootused on hispaanlastel aga õhkõrnad – selleks peaksid nad teisipäeval venelasi võimalikult kindlalt võitma ning lootma, et Põhja-Makedoonia teeb Venemaa vastu sama.

Märkimist väärt on see, et kui Holland ja Türgi võidavad mõlemad Soomet 3:0 või 3:1, ei ole Venemaal võimalik enam C-alagrupis kolmandast kohast kõrgemale tõusta. See aga tähendaks, et kaheksandikfinaalis ootaks meid ees põnevusduell tiitlikaitsja Serbia ja olümpiahõbeda Venemaa vahel.

Teisipäevased mängud: Venemaa – Hispaania, Soome – Holland

Augustis Eestilegi kolmel korral kaotanud Hispaania koondis avas EM-il võiduarve, kuid edasipääsurong hakkab selleks korraks jaamast lahkuma. | Foto: CEV

Eesti vollefännid jälgivad põnevusega, mis toimub B-alagrupis, kust tuleb Eesti koondisele potentsiaalne vastane kaheksandikfinaaliks, kui too peaks sinna jõudma.

Itaallased jätkavad kaotuseta. Senised võidud Valgevene ja Montenegro üle täielikku ettekujutust saapamaa meeskonnast ei andnud. Esmaspäevane 3:1 (25:19, 25:18, 17:25, 25:12) võit Bulgaaria üle tõestas aga, et liigutakse kindlalt alagrupi esikoha suunas. Kui Eesti jääb enda alagrupis neljandaks, siis kohtutakse suure tõenäosusega justnimelt Itaaliaga.

Alagrupi edasine järjestus otsustatakse lähipäevil. Teisipäeval kohtuvad eelmises voorus Valgevenest 3:0 (25:20, 25:20, 25:15) jagu saanud Sloveenia ning Bulgaaria. Suure tõenäosusega saab selle kohtumise võitja alagrupis teise koha ning läheb kaheksandikfinaalis vastamisi D-alagrupi kolmanda koha koondisega (kelleks võib olla Eesti).

Teisipäevased mängud: Sloveenia – Bulgaaria, Montenegro – Tšehhi

scroll to top