fbpx
Close

Ekstartlane Iecelnieks Saaremaa euromängudest, kohtunikest, Limbaži jätkamisest ja kolme riigi ühisliigast

Lauris Iecelnieks käis Saaremaal mänge vaatamas perega. | Foto: Karl Rinaldo

Saaremaa Võrkpalliklubi eelmise nädala euromänge Itaalia tipu Milano Powervolley’ga oli vaatama tulnud teiste hulgas ka endine Tartu meeskonna nurgaründaja ja tänane Limbaži peatreener Lauris Iecelnieks.

“See on nii kõrge tasemega mäng, et mõtlesin: siia peab tulema! Olin selles isegi kindel. Minu kodust Kuressaarde on vaid viietunnine sõit. Võtsin kogu pere kaasa, naudime spaad, ilusat võrkpalli ja seda atmosfääri,” ütles 38-aastane Iecelnieks.

Võrkpall24 püüdis Iecelnieksi kinni eelmisel neljapäeval, kordusmängu keskel, kui Milano oli äsja tasavägise teise geimi võitnud ja seisu üks-ühele viigistanud.

“Esimeses mängus oli Milano veidi kontsentreeritum, aga täna (teises mängus – toim.) mõtlesid nad võib-olla, et mäng tuleb lihtsamalt. Saaremaa mängib aga väga hästi ja Milanol on selgelt probleeme. Teises geimis oleks võinud seis olla 22:22, kui kohtunik poleks paari viga teinud. Sel juhul poleks ka üldse kindel olnud, kas Milano suutnuks mängu viigistada,” arvas Iecelnieks.

Kas Saarema nägi euromängudes välja teistsugune kui hooaja alguses? “Nad näevad välja isegi teistsugused kui viimatistes Credit24 Meistriliiga mängudes. Ma arvan, et eurosari annab kõigile Saaremaa mängijatele kõvasti lisamotivatsiooni ja see muudab ka nende mängu paremaks.”

Iecelnieksi juhendatav noorteklubi Limbaži suutis hooaja alguses võita Saaremaa vastu kaks geimi. Kas nüüd, eurosarjas saarlasi tegutsemas vaadates, on ka uhke tunne toonaste geimivõitude üle? “See oli hooaja esimene mäng. Kõik arvasid pärast seda, et me oleme tänavu jube hea meeskond. Aga tegelikult polnud see tõsi,” muigas Iecelnieks.

Keda Iecelnieks eraldi välja tooks Saaremaa meeskonnast? “Keith Pupart. Tal on parim vastuvõtt. Ka diagonaalründaja Daniel Maciel on muidugi väga hästi mänginud Milano vastu, aga olen Keithi vastu mänginud ja mulle meeldib tema tegutsemine,” vastas lätlane.

Limbažit ootab tänavu ees veel Läti meistrivõistluste poolfinaalseeria Jekabpilsi vastu, ent uue hooaja osas on liikunud jutte, et lõunanaabrite noorteklubi lõpetab meistriliiga tasemel tegevuse. Iecelnieksi sõnul üritatakse kõrgliigas ikkagi jätkata.

“Üritame leida raha juurde. Kui suudame seda teha, siis võiksime palgata mõne natuke parema mängija ja heidelda paremate kohtade nimel,” sõnas tänavu ainsana Credit24 Meistriliigas play-off’ist välja jäänud klubi treener.

Lõpetuseks uurisime, mida arvab Iecelnieks Eesti, Soome ja Läti ühisliiga loomise ideest?

“Ma arvan, et Eesti klubide jaoks oleks selline liiga kõige parem lahendus. Samas, Läti klubidel oleks keeruline seal hakkama saada. Meil pole praegu ühtegi professionaalset võistkonda, kes suudaks ühtpidi Eesti ja Soome tippudele tõsist konkurentsi pakkuda ja teisalt selliseid reise ette võtta. Kui meil loodaks üks või kasvõi mitu profiklubi, oleks selline liiga muidugi väga hea ka meie jaoks, sest see viiks meie klubivõrkpalli sammu võrra edasi. Samas usun, et Läti klubid on liitumas uue liigaga isegi juhul, kui jätkatakse amatööridena. Aga seda vaid põhja- ja lõunaregiooni loomise puhul, sest n-ö suurt põhiturniiri ei kannataks meie klubid reisimise tõttu ära. Ka kaugemal asuvad Soome klubid ei näe Lätisse sõitmisel mõtet,” ütles Iecelnieks.

 

View this post on Instagram

 

Ja üks on olemaaas: avageim Saaremaa VK 25, Milano Powervolley 21! ??vs???

A post shared by Võrkpall24.ee (@vorkpall24.ee) on

scroll to top