fbpx
Close

Emotsiooniga edasi! Eesti koondis proovib Enardi põhjalike teadmiste abiga Saksamaad üllatada

Renee Teppan eilset võitu tähistamas. | Foto: Siim Semiskar/CEV

Eesti rahvusmeeskond jätkab kodust EM-finaalturniiri täna kell 16.00, minnes Tallinnas vastamisi Andrea Giani juhendatava Saksamaaga.

Kui Eestil on jäänud seljataha juba kaks kohtumist – kirjas on 1:3 kaotus Lätile ja 3:2 võit Slovakkia üle -, siis Saksamaa peab täna alles oma teise mängu. Avavoorus alistati Horvaatia kindlalt 3:0 (25:20, 25:13, 25:19). Sakslaste suurim punktikütt oli EM-iks rahvusmeeskonda naasnud György Grözer, kes kogus 16 punkti (+11). 36-aastane diagonaalründaja realiseeris 20 tõstest 11 (55%), lisa tuli 3 ässa ja 2 bloki näol. Eesti koondise pühapäevase vastase paremuselt teine skooritegija oli Tobias Krick 10 punktiga (+9) ja kolmas Florian Krage 8 punktiga (+8).

Eesti koondis saab täna loodetavasti minna mängule pingevabalt, sest Saksamaa on avavooru esituse põhjal eelolevas kohtumises selge favoriit. Eriti huvitav saab olema näha, kas meie meeskonna peatreener Cedric Enard alustab sarnase koosseisuga nagu eile või kasutab kohe eilset supervangerdust ehk liigutab Oliver Venno nurgaründaja kohale ja toob Renee Teppani sisse diagonaalründajana. Samuti pole välistatud, et eilset mängu kõrvalt jälginud Timo Tammemaa tuuakse temporündaja kohal sisse näiteks meie kapteni, eile üpris kahvatult esinenud Ardo Kreegi asemel.

Eriline on tänane kohtumine kahtlemata meie juhendaja jaoks, sest Cedric Enard on olnud nüüdseks juba aastaid Saksamaa esiklubi Berliini peatreener. Umbes pooled tänastest Saksamaa koondislastest on Enardi käe all mänginud ning prantslane peaks seega tänast vastast tundma läbi ja lõhki.

Eesti eeldatav algkoosseis: sidemängija Robert Viiber, nurgaründajad Kristo Kollo ja Oliver Venno, diagonaalründaja Renee Teppan, temporündajad Andri Aganits ja Timo Tammemaa, libero Silver Maar.

Saksamaa eeldatav algkoosseis: sidemängija Jan Zimmermann, nurgaründajad Christian Fromm (kapten) ja Deniss Kaliberda, diagonaalründaja György Grözer, temporündajad Florian Krage ja Tobias Krick, libero Julian Zenger.

Tänases teises D-alagrupi mängus kohtub Prantsusmaa kell 19.00 Horvaatiaga.

D-alagrupi hetkeseis:

Läti 4 punkti (geimide vahe 5-4)
Saksamaa 3 p (3-0)
Prantsusmaa 3 p (3-0)
Horvaatia 2 p (3-5)
Eesti 2 p (4-5)
Slovakkia 1 p (2-5)

scroll to top