fbpx
Close

Enard tegi treeningutel korrektuurid, et suvi kolme võiduga lõpetada

Cedric Enard, Oliver Lüütsepp, Robin Ristmäe ja Loic Geiler. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskonna peatreener Cedric Enard on langetanud treeningutel oluliselt mängijate koormust, et homsest laupäevani Võrus ja Tartus toimuvates maavõistlusmängudes Lätiga oleksid mehed võimalikult värsked.

Kui esialgu pidid koondislased treenima möödunud reedel kahel korral ja ka järgnevateks päevadeks olid mõeldud teatud treeningud, siis lõpuks otsustati pärast reedehommikust harjutuskorda meestele kogu nädalavahetus vabaks anda.

“Eesmärk seisneb selles, et saavutaksime mängudeks värskuse. See ongi olnud viimase nädala märksõna. Ka näiteks tänane õhtu on meestel treeningutest vaba, et nad saaksid natuke puhata,” ütles Eesti koondise abitreener Oliver Lüütsepp Võrkpall24’le. Puhkust paistsid mehed tõepoolest vajavat, sest uus peatreener tegi mängijatega juulikuu vältel kõvasti tööd ja mitmete meeste keha näitas viimastel nädalatel väsimuse märke.

Eesti koondis ja Läti rahvusmeeskond eesotsas peatreener Avo Keelega on kokku leppinud, et esimest ja kolmandat mängu minnakse mängima põhimeestega ning teises antakse mänguaega eeldatavatele varumängijatele.

“Läheme igat mängu kindlasti võitma. Ootan Avoga kohtumist ka. Löön käe pihku ja emban, kui teda näen,” sõnas heatujuline Lüütsepp, kes on sarnaselt vanemale ja kogenumale kolleegile pärit Võrust.

Lüütsepa kinnitusel on kolmeks eelseisvaks mänguks valmis kõik 17 treeningutel osalevat mängijat, teiste hulgas Martti Juhkami, kelle õlavalu pole võrreldav paari nädala taguse ajaga.

Ajakava:

6.08 kell 18.00 Eesti – Läti (Võru spordikeskus), otsepilt Postimehes

7.08 kell 18.00 Eesti – Läti (Tartu Ülikooli spordihoone), otsepilt Postimehes

8.08 kell 16.00 Eesti – Läti (Tartu Ülikooli spordihoone), otsepilt Postimehes

Koondise koosseis mängudeks Lätiga:

Sidemängijad: Markkus Keel, Robert Viiber

Diagonaalründajad: Oliver Venno, Markus Uuskari, Taavi Nõmmistu, Oliver Orav

Nurgaründajad: Kristo Kollo, Rauno Tamme, Albert Hurt, Stefan Kaibald, Martti Juhkami

Temporündajad: Andri Aganits, Mart Naaber, Alex Saaremaa, Henri Treial

Liberod: Johan Vahter, Silver Maar

Peatreener Cédric Énard, abitreenerid Loïc Geiler ja Oliver Lüütsepp, ÜKE-treener Mirko Fasini, statistik Alar Rikberg, füsioterapeut Siret Kalbus, mänedžer Robin Ristmäe

.

 

scroll to top