fbpx
Close

Esimese välislepingu teeninud Kiiskist saab proff, ent Miileni, Ennoki ja Mõnnakmäe rollis ta end ei näe

Ingrid Kiisk jälgis eelmisel nädalavahetusel, mil koondises oli puhkus, Pärnus Eesti rannavolle karikavõistluste etappi. | Foto: Karl Rinaldo

Tartu Ülikool/Bigbanki naiskonna põhitegijana nii Eesti ja Balti meistriks kui ka Maarjamaa karikavõitjaks tulnud Ingrid Kiisk jätkab karjääri Soome paremikku kuuluvas Pihtipudase LiigaPloki klubis.

Tartu Ülikooli arstiteaduskonnas äsja kolmanda kursuse lõpetanud Kiiskil tuleb esimese välislepingu tõttu võtta õppepuhkus. Eesti koondise 22-aastane nurgaründaja ütleb lühikeses intervjuus Võrkpall24’le, et otsus vähemalt aasta täielikult võrkpallile keskenduda ei tulnud raskelt, samas pole vasakukäeline mängija veel kindel, kas tahaks välismaal rohkem kui ühe hooaja mängida.

Ingrid, kas sa oled välismaale mängima siirdumise peale mõelnud juba ammu või tuli see üleminek ka sulle endale üllatusena?

Eks ma olen ikka mõelnud selle peale, aga ma polnud selle heaks midagi teinud. Nüüd oli aga LiigaPloki naiskonna abitreener küsinud Rikandilt (Tartu klubi mänedžer Hendrik Rikand – toim.), kas ta teab kedagi soovitada ja ta mainis minu nime. Sealt läks asi edasi ja nüüd ongi minek.

Kas Soome siirdumine tähendab, et sa pead ülikoolis vaheaasta võtma?

Jah, kahjuks arstiteadustes ei saa interneti teel midagi teha, nii et pean võtma akadeemilise puhkuse.

Kas see samm tähendab, et sa loodad lähiaastatel tõsisemalt välismaal kanda kinnitada või on see pigem üheaastane projekt?

Jään sellele küsimusele praegu vastuse võlgu, kuna ma ei tea ise ka veel. Võtan elu päev-päeva kaupa ja vaatan, kuidas Soomes hooaeg läheb.

Millistes aspektides sa enda puhul enim arenguruumi näed?

Kuna soomlased palkasid mu eelkõige vastuvõtjaks, siis loodan, et suudan stabiilsust hoida. Kui koondisetrennidele mõelda, siis blokk ja rünnak on kaks asja, millega enim pean tegelema hakkama. Eriti just Soomes, kus vastaste blokk on kõrgem – seal ei saa enam ainult jõuga mängida.

Kui suur elumuutus Soome siirdumine laiemas plaanis sinu jaoks on? Seni oled võrkpalli mänginud alati millegi muu kõrvalt.

Jaa, ootan seda huviga, kuigi eks see saab ka raske olema. Siiani on olnud vaheldust rohkem, aga nüüd hakkan keskenduma täielikult võrkpallile.

Kas Soome minemisele aitavad kaasa ka viimased koondiseaastad? Otse Eesti liigast Soome siirdumisel olnuks käärid ilmselt eriti suured.

Jah, kindlasti. Eriti just sel aastal, kui Lorenzo (Micelli) ja teised uued treenerid on tulnud koondisse. Kogu treeningprotsess on väga professionaalne ja aitab Soome minemisele kindlasti kaasa. Ka keeleliselt aitab koondises inglise keele praktiseerimine juurde.

Kas sinu eesmärk on tulevikus ikkagi tõsisel tasemel võrkpalluriks saada või pole sa nii suurt otsust veel langetanud ja suhtud Soome minekusse pigem kui seiklusesse?

Praegu on ta võib-olla rohkem seikluse nime all, aga eks näis. See on kindel, et minust ei saa sellist mängijat nagu Milka, Anu ja Jull (Kristiine Miilen, Anu Ennok ja Julija Mõnnakmäe – toim.), kes on oma elu täielikult võrkpallile pühendanud. Kindlasti tahan ma ka kooli mingil hetkel ära lõpetada. Akadeemiliste puhkuste arv on kahjuks kolmega piiratud.

scroll to top