FOTOD | Vasaku käe reegel otsustas Kloogarannas esikoha saatuse, Rebel ja Lepp võitsid taas Meiust ja Kaisi

Turniiri esikolmik poodiumil ja võitjate stiilinäited. | Fotod: Siim Semiskar/Võrkpall24

Võrkpall24 ja Credit24 koostöös toimuva Kloogaranna vollefestivali teisel A-taseme turniiril võidutsesid meestest Mihkel Nuut ja Karl Maidle ning naistest Maret Kuuse ja Merilyn Jõearu.

Nuut ja Maidle, kes olid nädal varem kaotanud veerandfinaalis Urmas Piigile ja Sander Steinbergile, jäid seekord alagrupis 1:2 alla Helger Häälele ja Aleksander Eermale, ent võitsid kõik ülejäänud kohtumised. Kui alagrupis õnnestus neil jagu saada Siim Ennemuistist ja Mihkel Tanilast ning vendadest Üprustest, siis veerandfinaalis alistati Sander Pärna ja Jan Stog kindlalt 2:0 (11:5, 11:8) ning poolfinaalis tasavägises kohtumises kõrgeima asetusega Rasmus Meius ja Kaur Erik Kais 2:1 (5:15, 15:10, 11:9).

Teisena jõudsid finaali Urmas Piik ja turniiri üks korraldajaid Nils Rühka. Paljukordne Eesti meistrivõistluste medalist, vanameister Piik ei saanud seekord oma põhilise paarilise Sander Steinbergiga mängida, sest too tegi nädalavahetusel Tartus toimunud Eesti karikavõistluste avaetapil põlvele liiga. Piik ja Rühka võitsid alagrupis nii Kaisi ja Meiust, Sten Vahtrast ja Mihkel Varblast kui ka Meris Pärnat ja Karmo Stammi. Veerandfinaalis olid nad numbritega 2:0 (11:8, 11:9) paremad temporündajate duost Ennemuist ja Tanila ning poolfinaalis 2:0 (15:13, 15:9) Tartu etapi suurüllatajatest Jaan Rebelist ja Cris Karlis Lepast.

Finaalis kohtusid seega kaks hea kaitsemänguga meest, peagi 35. sünnipäeva tähistav Piik ja 23-aastane Rühka ning Eesti parim vasakukäeliste paar, rünnakujõule rõhuvad Nuut ja Maidle. Otsustav mäng kujuneski finaali vääriliseks, sest Nuut ja Maidle võtsid napi, ent seda magusama 2:0 (15:13, 15:13) võidu.

Pronksikohtumine osutus Tartu etapi kordusduelliks, kus saatis taas väga põnevas mängus edu Rebelit ja Leppa. Võidu tõid päikeseloojangu taustal peetud kohtumises numbrid 2:1 (21:19, 15:17, 11:8).

Naiste turniir kujunes Maret Kuuse ja Meriln Jõearu jõudemonstratsiooniks. Tartus neljanda koha teeninud paar võitis alagrupis kolm mängu 2:0, pääses otse poolfinaali ning alistas seal samuti 2:0 (15:11, 11:8) Annika Loomuse ja Marta Nelise. Teisest tabelipoolest pääsesid finaali Lidia Lellsaar ja Anna-Liisa Peetmaa, kes olid alagrupis võitnud kõik kolm mängu (tõsi, neist kaks tulemusega 2:1) ja said poolfinaalis 2:0 (18:16 ja 15:11) jagu Mari Loormanist ja Marie Pohlakust.

Finaal kujunes seekord Kuuse ja Jõearu sõuks. Üks turniiri lühemaid mänge tõi lõpptulemuse 2:0 (15:6 ja 15:8) ning eelmise nädala pronks saigi vahetatud kulla vastu. Lellsaar ja Peetmaa näitasid aga stabiilsust, teenides teist nädalat järjest just teise koha.

Uus A-taseme turniir toimub Kloogaranna vollefestivalil juba järgmisel kolmapäeval. Turniiri nimisponsor on Credit24, auhindade eest hoolitsevad Barbora, Tradehouse ja Elisa.