fbpx
Close

FOTOD | Maailma tippvõrkpallur nautis Kloogarannas osalemisrõõmu, segapaarides tihe heitlus kullale

Segapaaride esikolmik ja segavolle esikolmik, lisaks leiab piltidelt Laura Rogenbaumi, Doris Williamsi ja Lincoln Williamsi. | Foto: Siim Semiskar/Võrkpall24

Esmaspäeval peeti Kloogaranna suvise vollefestivali esimene segapaaride ja sõpruskondade neli-nelja vastu turniir, kus osales kokku 14 võistkonda.

Segapaaride võistluses saatis edu tublisid harrastajaid Kai Jõemetsa ja Kristjan Kallastet, kes loovutasid kogu turniiri peale vastastele täpselt kaks geimi (ühe poolfinaalis ja teise finaalis) ning alistasid finaalis mulluste Eesti meistrivõistluste pronksi Maret Kuuse ja tema paarilise, talvel TalTechi meeskonnas sidemängijana trenni teinud Stefano Di Coste 2:0 (21:11, 10:21, 11:3).

Turniiri tuntuim osaleja oli aga Tallinna Selveris mängumeheks sirgunud ning tänavu Cannes’i meeskonna Prantsusmaa meistriks vedanud Austraalia koondislane Lincoln Williams, kes osales turniiril koos eestlannast abikaasa ja kahe lapse ema Doris Williamsiga. Williamsid jäid surmagrupis ehk A-alagrupis hilisemate võitjate ning Silver Süldi ja Olga Bõstrova järel napilt kolmandaks ning kaotasid veerandfinaalis hilisematele pronksmedalistidele, mitmekordsele Eesti saalivõrkpalli meistrile Liis Noormetsale ja 2017. aasta Balti meistrile Karl Maidlele 0:2 (11:15, 10:15).

Neli-nelja vastu turniiril, kus mängijate nägudeltki võis välja lugeda, et tegu on täielikult meelelahustliku võistlusega, teenis esikoha võistkond väljastpoolt meie planeeti. Esikoht ja ühtlasi suurim Barbora auhinnakott läks nimelt Kosmose võistkonnale koosseisus Laura Rogenbaum, Marju Külaots, Berit Korindt, Annely Laur ja Rasmus Klaas. Et võistkonnad, kus naisi oli vastasest rohkem, said iga geimi alguses märkimisväärse algedu, oligi kosmoslastel taktika paigas. Naisterohke võiskonnana teenisid nad alagrupis neli kindlat võitu ja alistasid finaalis 2:0 (21:13, 24:22) SüdaMedi. Võitjate üks liidreid oli pika pausi järel turniiride korraldamise asemel hoopis ise ühel taolisel osalenud Rogenbaum, kes tõestas, et vorm on ajutine, aga klass igavene.

Tradehouse’i lisavõistlusel ehk skyballi löömisel näitasid sõna otseses mõttes kõrget lendu Karl Maidle ja Maret Kuuse, kelle täpsete löökide puhul püsis pall õhus vastavalt 3,8 ja 3,5 sekundit.

Segapaaridesse paremusjärjestus:
1. Kai Jõemets/Kristjan Kallaste
2. Maret Kuuse/Stefano Di Coste
3. Liis Noormets/Karl Maidle
4. Olga Bõstrova/Silver Süld
5.-8. Doris Williams/Lincoln Williams
5.-8. Merilin Kuhi/Martin Amor
5.-8. Liisa Põldma/Joosep Põldma
5.-8. Maarja Kõue/Tomas Mändmets
9. Evely Lass/Karl Aavik
Segavolle 4vs4 paremusjärjestus:
1. Kosmos (Laura Rogenbaum, Marju Külaots, Berit Korindt, Annely Laur, Rasmus Klaas)
2. SüdaMed (Silver Süving, Kati Kongi, Teele Liblik, Morten Jõgi, Sander Pihelgas)
3. CRC (Karl Masen, Toomas Pärn, Stella Burtseva, Henri Noormets, Janar Kuusik, Sven Õispuu)
4. Komando (Renne Merilo, Silver Villiste, Raido Vitsma, Henri Link, Viljar Ruusmaa)
5. Selged Servid (Merilin Iital, Marten Raudsepp, Jan Õiglane, Andy Gebruk)
Detailsemad tulemused (kalligraafiline lahendus):
Segapaaride tulemused.
4vs4 segavolle tulemused.
scroll to top