Sisuliselt eksimatult tegutsenud Kordas vedas Tartu Selveri vastu kindla võiduni

Valentin Kordas. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Credit24 Eesti meeste meistrivõistlustel pidasid kolme võiduni peetavas poolfinaalseerias oma avamängu kodusaalis mänginud Tartu Bigbank ja Tallinna Selver. Võitjas kahtlust ei tekkinud ja Tartu võttis kindla 3:0 (25:19, 25:19, 25:21) võidu ja asus seeriat 1:0 juhtima.

Külla sõitnud Selver ei saanud alustada oma tavapärases algkoosseisus, kuna nii nurgaründajat Denis Losnikovi ja keskblokeerijat Mihkel Varblast vaevab hüppeliigesevigastus. Mõlemad mehed olid küll pingil olemas, kuid mängu ei sekkunud. Nimetatud meeste asemel alustasid vastavalt tavapäraselt diagonaalründajana tegutsev Mihkel Nuut ja Helger Hääl.

Esimese geimi alguses sai paremini minema Tartu, kes teenis 3:0 edu, kui tallinlased võtsid järgi. Seejärel läks servijoone taha Valentin Kordas ja seis oli koduvõistkonna kasuks 10:4. Selver võitles ja sai pisut lähemale, kuid Bigbanki avavõitu takistada ei suutnud – 25:19.

Teine minimatš algas hoopis tasavägisemalt, kuid siiski lisas Tartu gaasi ja Selver leidis end 2:6 kaotusseisust. Edasi jagati punkte võrdselt. Tartlased suutsid geimi lõpuni edu hoida ja ka teine vaatus neile sarnaselt esimesele 25:19.

Ka kolmandas geimis rebis Tartu mitme punktiga juhtima, kuid Oliver Orava head servid ja Hääle blokk viisid Selveri 6:5 peale. Pikka pidu külalised aga pidada ei saanud, sest Bigbank pääses 15:11 juhtima. Ohtralt klubi ajaloos kulda ja karda teeninud Tallina klubi aga püssi põõsasse ei visanud ja vähendas vahe minimaalseks 16:17. Vaatuse lõpus oli siiski kindlam Tartu ja teenis geimivõidu 25:21 ja ühtlasi kogu mäng 3:0.

Võitjate tulemuslikumad olid Valentin Kordas 16 (+14) ning Albert Hurt ja Martti Juhkami 15 punktiga (+11 ja +10). Pealinnaklubile tõi Oliver Orav 16 (+10) ja Mihkel Nuut 14 punkti (+12). Kogu statistika leiab siit.

Teine kohtumine peetakse 13. märtsil kell 17 Sõle spordihoones. Pärnu ja TalTech mängivad oma teise mängu aga juba laupäeval kell 17 suvepealinnas.